Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Autizmus? Honnan tudtátok?

Autizmus? Honnan tudtátok?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk a 4 éves fiammal egy fejlesztőházban felmérésen. Azt mondták lehet, hogy autista. Egy világ dőlt össze bennem. Az én okos, gyönyörű nagyfiam, lehet, hogy gyógyíthatatlan beteg, soha nem élhet teljes életet. Akinek autista a gyereke miből gyanakodott? Bennem fel sem merült, hogy ilyen baja lehet. Legszívesebben most meghalnék.

2015. máj. 21. 07:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A fiam lassabban ért, mindent sokkal később csinált mint más gyerek. Az óvodában nem vett részt semmilyen foglalkozáson, játékban. Az egyik óvónő szólt, hogy gond van vele.

Vittük a Delej utcába kivizsgálásra, de csak kb. 3 év és egy halom vizsgálat után mondták ki, hogy aspergeres.

Persze ez még 20 éve volt, akkoriban a többség azt se tudta, hogy létezik autizmus...

2015. máj. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fiam későn kezdett beszélni és későn lett szobatiszta, de ő minden foglalkozást szívesen csinál, sok barátja van, szeret beszélni. Sokáig nem tud egy helyben ülni ha nem érdekli valami, de azért megpróbálja.
2015. máj. 21. 08:02
 3/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 és fél éves, 1 hónapja kapott diagnózist az Autizmus Alapítványnál 2 év vizsgálgatás után. Már másfél évesen gyanakodtunk, két évesen már biztosak voltunk benne, hogy ez van. Nem könnyű ezzel szembesülni! Amúgy normál oviba jár a fiam, 3 gyerekkel szokott játszani, részt vesz mindenben, nem lóg ki sorból. Itthon kiereszti a gőzt és vagy a szekrényben ül vagy igazi rossz porszívóval játszik. Rengeteg tünete van itthon. A lakásból kilépve tud kompenzálni, hogy olyan legyen, mint a többiek, de ebben nagyon elfárad!

Az Autimus Alapítvány honlapján a vizsgálatra jelentkezésnél van egy 46 oldalas kérdőív, ha azt megnézed látni fogod, hogy van-e olyan tünet, amiről nem is gondoltad volna, hogy az.

2015. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én otthon sem tapasztalok ilyet. Beszélgetünk, játszunk, nem tombol.

Meg fogom nézni köszi.

2015. máj. 21. 11:14
 5/17 anonim ***** válasza:

A fejlesztőházban megindokolták, hogy miért gondolják ezt? Mit csinált a srác?


Egyébként meg ez nem betegség, hanem egy jelleg és abszolút nem zárja ki a teljes életet. Ha a gyerek auti is, akkor is enyhe lehet a leírás alapján, úgy meg simán lehet belőle amit akar.


De szerintem 4 évesen már látszódna annyi tünet, amit ti otthon is észrevennétek. Képtelenség, hogy ilyen fiatalon egész nap tudna kompenzálni, hiszen -mint azt már írták előttem- az főleg gyerekkorban nagyon fárasztó.

2015. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom állítólag valami csecsemő reflex megmaradt de itthon is kipróbáltuk és itthon már nem volt gond vele. Holnap kapom meg a leírást.

Én nem látom jelét. Délelőtt az oviban hisztis mert fáradt de a délutáni alvás után nincs semmi gond vele. Próbálom előbb altatni este de nehezen megoldható vagy ha sikerül is leraknom nem alszik el.

Ma is olyan édesen szerepjátékozott.

2015. máj. 21. 21:50
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerepjátékozik, akkor szerintem felesleges aggódni. Akkor van ok a gyanúra, ha nem hallgat a nevére, nem kommunikál megfelelően, nem mutatja neked a dolgokat amik érdeklik, monoton dolgokkal játszik, rendezget és kiakad ha ebbe hiba csúszik. Ha a játékból nehezen kizökkenthető, ha nem tűri hogy változtassatok a dolgain, fél veszélytelen dolgoktól pl. eső, szél, hangokra, szagokra túlérzékeny. Azért ez már feltűnik.


Utolsó voltam.

2015. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha új ember jön az oviba azt állítólag nehezen fogadja el, kell pár alkalom amíg megbarátkozik vele. Hangokra érzékeny, de a fülész aztmondta érzékenyebb a hallása. Jól komunikál, rengeteget beszél. Képeskönyvekből mesét "olvas", vannak barátai. Hallgat ránk.
2015. máj. 21. 22:15
 9/17 anonim ***** válasza:
Leírás alapján nem tűnik autinak. Mindenesetre a jelentést a fejlesztőházból majd nyálazd át alaposan a biztonság kedvéért. A kérdőívet megnézted amit ajánlottak fentebb?
2015. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Letöltöttem, de még nem volt időm végig nézni.

Most még az jutott eszembe, hogy decemberben bevittem a melóhelyemre. Egy 100-120 fős iroda. Egyből ment beszélgetett mindenkivel.

2015. máj. 21. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!