Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Óvodaköteles gyerekek anyukái,...

Óvodaköteles gyerekek anyukái, Ti rögtön viszitek a gyereket orvoshoz ha hőemelkedése van vagy kisebb tünet miatt nem viszitek közösségbe?

Figyelt kérdés
Ilyenkor hogy igazoljátok le ezeket a napokat?
2015. jún. 1. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Hoemelkedessel nem, mert az orvos se tud mit csinálni. Ha te orvoshoz viszed, akkor doki vagy azt mondja, hogy x a probléma, maradj otthon vele pár napot és erre ad igazolást, vagy azt hogy semmi baja, egészséges és erre ad igazolást
2015. jún. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha otthon kell maradnom vele, mindig leviszem az orvoshoz táppénzes papír miatt. Most csütörtökön éjjel hányt a kislányunk, de mivel semmi más vaj bem volt és az Apja maradt vele otthon, nem vittük orvoshoz. Beszóltam pénteken, hogy csak hétfőn negy, nem adtam na reggel semmi papírt, nem is kértek.
2015. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, ment a zöld kéz :) További szép napot! :)
2015. jún. 1. 11:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Az igazolás tulajdonképpen akkor kell, ha beteg volt a gyerek. Ha az volt (az óvodában így tudják), akkor elvileg csak orvosi igazolással viheted, ti. hogy egészséges. Nálunk ezt elég szigorúan veszik, főleg a bölcsiben, de az oviban is. Viszont egy kis hőemelkedéssel nem szívesen viszem a rendelőbe 15 másik nyavaja közé, és persze oviba sem. Ekkor azt szoktam mondani, h pihen 1-2 napot a gyerek. Ha ezalatt elmúlik a hőemelkedés, kis köhögés v enyhe nátha, akkor viszem oviba, ha nem akkor az orvoshoz.
2015. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igen az örök dilemma. Orvoshoz még nem viszem, de ugye kell a papir a dr tól, hogy nem ment. Meg ha anyuka táppénzre megy akkor is.

Én általában ha egy mód volt rá akkor otthon hagytam apukával, vagy én vettem ki szabit, egy két napot. ha nem javult orvos. De ekkor előre lebeszéltem a tanár nénivel, hogy még nem vinném oviba ha nem gond. De ovinál nem volt gáz mert még nem volt kötelező pláne a kis és középső. Azt meg tudták, hogy csak akkor viszem ha egészséges, hiszen ezért hagyom itthon pár napot kicsi bajjal.

De volt olyan is, hogy elvittem orvoshoz és mondtam, hogy egyenlőre ez a baja, de hogy kell az igazolás, mert az nélkül nem maradhat itthon. Mkor már nagycsoportos volt. Volt hogy már látszódott a torok gyulladás stb akkor irt egyből gyógyszert, de volt, hogy felirta a gyógyszert, mondta váltsam ki, de csak akkor adjak neki ha belázasodik, mert most még nincs olyan nagy dolog. De akkor is adott legalább igazolást. Persze telefonon tájékoztattam a megbeszélt időben, hogy javultunk e vagy rosszabbodtunk.

Szóval nehéz.

Amúgy a szülő igazolhat három napot! De úgy gondolom amúűgy hogy ez nagyon kevés!

Mert ha nem akarod egyből antibiotiummal tömni, lehet otthon is segtene egy két három nap. és akkor magától helyrejönne, és az nem mindegy. Ha úgymond lógatni akarod a gyereket az oviból az úgy is ki fog derülni, ahhoz nem fogsz folyton betegségeket kitalálni.

De ha meg tényleg sokszor beteg kicsit, akkor meg jól jönne több nap, hogy igazolhasd. és csak akkor fordulnál orvoshoz, antibiotikumhoz ha rosszabbodna.

Mert ha meg elviszed és felirja és nem adod neki az sem jó. Lehet lesz igazolásod, de aztán kiderül, hogy nem adod neki akkor meg megint leszidást kapsz.

Én úgy gondolom, legalább a szülőnek lehessen igazolni egy évben 12 napot legalább. Természetesen ha úgy látják , hogy valaki ezt másra használja akkor elszámoltatnám a szülőt, de másképp nem. Hiszen azért tudják az óvónők a szülőkről, hogy kinél mi a helyzet stb, ki milyen stb.

Meg megint más a suliba ahol a leckét pótolni kell stb, haladnak az anyaggal. Meg már addigra túl vannak a legtöbb betegségen azért, erősebb a gyerekek nagy részének az immunrendszere, kevesebbet lesz beteg. De oviba minek problémáznak rajta.

De amúgy én a suliba is adnék ha úgy van lehetőséget, ha tudom, hogy a szülő bepótolja tényleg stb.

Mert nekem is volt már hogy a gyerekem a suliból hazajött és estére kicsit hőemelkedése volt, aztán hányt. De reggel semmi baja nem volt. Hát ilyenkor nagyon nehéz a reggeli rohanásba hogy akkor mi a fene legyen. mert azért jó lenne egy napot otthon várni, hogy akkor nappal is lesz baja, vagy csak egy esti gyors valami volt. Na ilyenkor nekem volt már olyan, hogy igazoltam egy napot. De hamar elfogy a három nap. sajnos. Az én gyerekem betegebb. A dr -ral nem mindig lehet megoldani, hogy küldjön már igazolást. Mert annyira meg nem beteg, hogy bevigyem a fertőző gyerekek közé a váróba, meg utazzak vele stb. Szóval nekem ez volt legnehezebb. Meg hogy hirtelen kivel hagyjam itthon, vagy kihez vigyem el. Nálam ezek nagyon nehéz reggelek voltak! A munkahelyen aztán k...ra nem tolerálják, hogy a beteg gyerekemmel itthon maradok. Pláne ha nem annyira beteg. Hiába van sok nap szabim még.

Na én ilyenkor éreztem sokszor, hogy választanom kell a munkám és a gyerekem között. De ha meg nem dolgozom akkor meg éhen halunk, elviszik a házunkat. De hát meghoztam a döntést és hol igy hol úgy döntöttem. Lényeg hogy a nehezén már túl vagyunk, remélem.

De még biztos lesznek nehéz pillanatok! De ki fogjuk birni! Mert nem tudunk mást tenni!

Ja és visszatérve hogy hogyan oldják meg azon napok igazolását a szülők. HÁt sokan úgy hogy vannak olyan kapcsolatban a dr-ral és lebeszélik telefonon, hogy küld igazáolást. Mert vissza csak úgy viheti anyuka ha van igazolás arról, hogy a gyerek egészséges. Ha meg nem akkor marad a három napból, ha nem akkor nemtudom.

2015. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!