Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 hónapos a babám, ma voltunk...

3 hónapos a babám, ma voltunk védőnőnél, aki megkérdezte spontán, hogy adom a d vitamint. Na erre kiakadtam, mert nekem senki nem mondta, hogy adni kell neki. Receptet se kaptam. Aggodok, hogy lesz valami baja, hogy eddig nem kapta?

Figyelt kérdés
Járt így valaki más is? Így mától adom neki az első hónapba 2 cseppet egy nap, utána egyet. Tiszta ideg vagyok!

2015. jún. 8. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Angolkór alakulhat ki D-vitamin hiány miatt.

Gondolom a gyermekorvos szólt volna, ha erre utaló jeleket lát. Egy éves korig napi egy cseppet kell neki adni.

Utána csak télen, mert nyáron a napfény segítségével szintetizálja a szervezet (ez kicsiknél napi 5-10 perc napfényen tartózkodást jelent, természetesen nem a legnagyobb hőségben).

2015. jún. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem lesz semmi baj. A gyermekorvosotok valamiért elfelejtette. Mától add neki és nyugi.
2015. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
nálunk a gyerekorvos azt mondta, hogy tavasszal és nyáron 2 csepp- osszel és télen 4 csepp 3 éves korig..napfénytol fuggetlenul.
2015. jún. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

és a K vitamin adtad születésől fél éves korig...?


én már terhesen felkészültem arra, hogy a védőnőtől és dokiktól ne várjak semmit. így a védőnő hüldezetett rajtam, hogy ezt vagy azt én honnan tudok..

2015. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
K vitamint addig kellet adnom, amig szoptattam..ha a kérdezo tápszert ad a babájának, akkor nem kell pluszban k vitamin.
2015. jún. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3-as te heti szinten érted? mert napi szinten az szerintem erősen túlzás, a túl sok d vitamin csak felgyűlik a szervezetben, nem tud kiürülni és az nem jó, nekünk ezt a doki mondta arra, mert napi 1 cseppről napi 2-re akartam emelni.
2015. jún. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%
Nem kell idegeskedned. Ezt csak túlzott biztonságból adják Magyarországon a babáknak. Én nem adtam egyiknek sem, még is egészségesek.
2015. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem lesz semmi baj, a D-vitaminhiány valóban súlyos következményekkel járhat, de annak kialakulásához 3 hónapnál több idő kell.

Off: Nekem többmindenki a télen napi 2 csepp, nyáron napi 1 cseppet mondta. Egyik lányomnak így is épp most állapítottak meg enyhén elégtelen D-vitaminszintet.

2015. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
K vitamint nem adtam, mivel az első perctől kezdve tápszeres. Remélem nem lesz semmi baja.
2015. jún. 8. 15:26
 10/18 anonim ***** válasza:
napi szinten- megkérdeztuk a korházi gyerekorvost is, o meg azt mondta adjunk neki nyáron is 4 cseppet. (Svájcrol van szo)
2015. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!