Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alszik a 20 hónaposom és 39,2...

Alszik a 20 hónaposom és 39,2 a láza. Hogyan csillapítsam, ha ilyenkor kell? Kúp nem vitte le.

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 21:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
MIlyen kúpot adtál neki és mikor?
2012. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
kb. 45 perce, receptes kúpot, amit a doki írt még fel. Amit 2 éves korig ajánlott adni. Nem nurofent.
2012. nov. 8. 21:32
 3/18 anonim ***** válasza:
AZ én picim is lázas volt a héten, neki is 39 felett volt. Neki a mexalen 250 mg vitte le a lázát, ez recept nélkül kapható. Amíg ez nem volt itthon, csak a hűtőfürdő vált be.
2012. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Pedig akkor már hatnia kéne. Takard ki, legyen rajta vékony réteg csak. Mérd neki meg ha tudod még 10p-negyed óra múlva, ha még akkor is magas, én felkelteném hűtőfürdőzni. Én Germicid-C-t szoktam adni, nálunk mindig bevált, de ez is vényköteles.

Nurofen se rossz, de a két gyógyszer között azért el kéne tellni pár órának. Nem tudom pontosan, mennyi idő után lehet beadni a következő adagot, még ha mást is adsz.

Dokit nem tudod felhívni?

2012. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Tegyel a homlokara vizess borogatast meg a csuklojara es a labara is lehet en ezeket szoktam jobbulast kivanok
2012. nov. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
min. 4 órának kell eltelnie 2 lázcsillapító adása között! Ébreszd és hűtőfürdőztesd, ha még negyed óra múlva is ilyen magas a láza!!!
2012. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
vizes bocs
2012. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: különböző hatóanyagú lázcsillapítókat lehet gyakrabban is adni. Pl. nurofen (ibuprofen) után 2-3 órával lehet adni Panadolt vagy mexalent (paracetamol).
2012. nov. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a választ. Sajnos a láza nem ment le. Borogattuk, mert teljesen bealudt. Utána lement a láza 38.6-ra. Aztán aluldtunk és éjjel, hajnalban ismét 39.3 lett. Keltettük, hütőfürdő. Lement a láza, most már nem meleg a homloka, de a doktornő 1-2 órán belül jön is ki hozzánk.

Sajnos a mobilszáma nincs meg, nem adják meg. Ez természetes, hogy nincs meg a doktornőnk magánszáma?

2012. nov. 9. 08:36
 10/18 Golan Trevize ***** válasza:
0%

"Ez természetes, hogy nincs meg a doktornőnk magánszáma?"


Természetes. Mi közöd lenne hozzá? A munkaidejében el tudod érni, egyébként meg az ügyeletet kell hívni.

Sőt, alapból már fel kellett volna hívnod az ügyeletet, ahogy nem ment le a láza...

2012. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!