Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől hányhat ennyit a 14...

Mitől hányhat ennyit a 14 hónaposom?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor szokott hányni a fiam, ma is kétszer jött ki belőle minden. Az orvos szerint a fogzás miatt van, mert túl sok nyálat nyel, de szerintem inkább az lehet, hogy fáj az ínye, és rágás nélkül nyeli a falatokat. 6 foga van kint, és még 2 félig, de be van dagadva az ínye mindenhol. Nem eszik egyszerre sokat, a kaja sem rossz, amit kap, a súlya is nő, jókedvű, de rengeteget hány. Olyan is volt már, hogy hisztizett, üvöltött, berekedt, elkezdett öklendezni és attól hányt, de ez ritka. 2x kap tejitalt (reggel-este), tízóraira gyümölcs vagy pép van, ebédre főzelék vagy tészta, uzsira joghurt, tejbegríz vagy -rizs, de normál adagok, egy-egy üveg vagy doboz. Holnap megint ki fogom hívni a dokit, de biztos megint a fogára fog tippelni. 2-3 naponta kijön belőle valami, akár pépes, akár darabos. Másnak volt ilyen? Mi volt az oka?
2014. aug. 3. 20:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Csecsemőként is sokat bukott, ha ez számít.
2014. aug. 3. 20:24
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne üveges és készételt adj neki, hanem amit ti is esztek. Egyszerre csak keveset egyen, inkább sűrűbben kapjon valamit.
2014. aug. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Általában azt eszi, amit mi. Csak akkor kap üveges bébiételt, ha valami olyan van, amit neki még nem akarok adni (pl. gombás kaják, rántott dolgok, vagy mondjuk oldalas). De nagyon változó, van, hogy az én főztöm is kijön belőle, máskor pedig az üveges. Nem kap nagy adagokat, 250 gramm a maximum, de sokszor annyit sem eszik meg.
2014. aug. 3. 20:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Van olyan. hogy rosszul zár a gyomorszáj. Olyankor egyszerre kis adagot szabad csak adni.
2014. aug. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, en is pont a rosszul zaro gyomorszajra tippeltem. Esetleg egy ultrahang, ahol ezt megneznek? Nekunk mas okbol kellett vinni a kisfiunkat, de megneztek mindenet.
2014. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ó, köszi! És azzal lehet kezdeni valamit? Kinőheti? Remélem elküld uh-ra minket a doki, mert ez nem állapot...
2014. aug. 3. 20:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Hű, ez elég ijesztő lehet. Eddig azt hittem az én fiam extra bukós-hányós. Ő is sokszor bukott még főzeléket is kb egyéves koráig, de akkor elmúlt (már jóval azelőtt ment). Azóta csak akkor hányik ha beteg, de akkor elég hajlamos rá. Ha ez egy állandó állapot nálatok, akkor tuti megnézetném gasztroenterológus szakorvossal.
2014. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!