Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha már megcsípte a kisfiamat...

Ha már megcsípte a kisfiamat a daråzs és nem lett allergiás akkor már nem lesz baja?

Figyelt kérdés

Persze egyből kapott Calcium pezsgőtablettát, nem volt gond!!

Az a baj hogy mèg van 2 kissebb gyerkőcünk akiket mèg nem csípte meg efèle darázs meg ilyen vadállat!!


2015. jún. 19. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem jelent sokat, hogy elsőre nem lett allergiás. Lehet, a másodiknál már az lesz.
2015. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Ha valaki érzékeny rá, akkor a calcium olyan mint a kolerának a C vitamin...

Adják a calciumot, de ha rákeresel akár itt a neten, leírják, hogy semmit sem ér akkor ha valaki érzékeny rá.


Szóval igen, ha akkor nem volt nála gond nagy valószínűséggel nem is lesz.

2015. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ez milyen butaság kitől vetted?

Már bocs

de mår többször csípte meg nem lett baja!!

Nem tartom számon de kb 3x

2015. jún. 19. 12:21
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 2. Vålaszoló

Na ez pl nem is hallottam látod köszi

2015. jún. 19. 12:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg nem feltétlen az első csípésnél jön ki az allergia. Van, akinek kamaszkorban vagy még később kezdődik, a sokadik csípésnél.

A kalcium arra jó, hogy a helyi pirosság, duzzadás hamarabb lemenjen, de szerintem arra is jobb a Fenistil krém vagy a körömvirágkenőcs. Egyesek a szódabikarbónára esküsznek (a csípés helyén alkalmazva), azt még nem próbáltam.

2015. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha már többször megcsípte és nincs baja akkor nem is lesz. De az első válaszoló teljesen jól írta, az első csípésnél még nem jelentkeznek súlyos allergiás tünetek csak arra utaló jelek. Az allergiás reakció a csípések számával súlyosbodik és a calcium valóban nem jó rá, orvos által felírt injekciónak kell az allergiásnál lenni amit csípés után azonnal be kell adni. Itt egy link ahol többet is olvashatsz: [link]
2015. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Anyukám régen a vöröshagymára esküszik , persze az csak a helyi dologra jó!

Tudom ami hatna az csak vènásan , lehetsèges na da azt èn nem adhatok!

2015. jún. 19. 12:39
 8/13 anonim ***** válasza:
Jah az kimaradt, hogy bármikor lehetsz bármire allergiás attól függetlenül, hogy korábban nem voltál. A nagybátyámnak soha semmilyen gyógyszerérzékenysége nem volt, 45 évesen egy antibiotikumtól allergiás rohamot kapott, penicilinérzékeny lett. 6-os voltam.
2015. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De ez frankó, akkor rettegnen kell ha lemegyünk a papához Abådszslókra , ès ha megcsípi a teszem azt a 9 hónapos kisfiamat akkor meghal egy egyszerűbb csípèsbe hát ez óriási! Mire kièrnek az orvosok ott parasztorszqgba!!??
2015. jún. 19. 12:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Falusi környezetbe nőttem fel, soha nem volt ügy csinálva 1-1 méhcsípésből. Fullánk ki, puszi rá mehetsz vissza játszani. Kamasz kormba is megcsípett egy, nem is foglalkoztam vele egy fesztiválon voltunk, amíg a szám nem zsibbadt és nem kellett mentővel a kórházba menni. Infúzió, szeroid, antihisztamin után hazajöhettem, a táskámba antihisztamin tabletta rendszerrsítve kell hogy legyen. Volt is. Kb 1 év múlva ismét csípés...antihisztamin bevesz, nem csak a szám hanem a gégém is dagadt. A család tele van eü.sökkel, én is többen közt. Mentő kihív steril szike-géz-fecskendő-érzéstelenítő elő, kollégák riasztáson, nem tudják mikor érnek vissza, autó 20 percnyire tőlem. A saját apám csinált gégemetszést. Ha nem teszi ott maradok. Ez volt a nagyon sokadik csípésnél...soha nem tudhatod mikor ön elő!!! Figyelni kell a gyereket csípés után úgy 1 óráig. Ha dagad orvos és táskába nem tabletta hanem ampulla!!!!!
2015. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!