Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! 2éves kisfiamat...

Segítség! 2éves kisfiamat megcsípte egy darázs. Nem sír nem fájlalja. Vigyem dokihoz? Vagy mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem dagad fel, nem kezd el fulladni, akkor semmi baj. Lehet, h majd a csípés helyét kezdené el vakarni, de tiltani kell neki, amennyire lehet. Pár napon belül el kell, h tűnjön a helye. Engem szinte minden évben csípett meg darázs gyerekkoromban. Arra meg, h milyen házipraktikák vannak rá, már nem tudnám elmondani.
2011. máj. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ecettel dörzsöld be a csípés helyét,ha nem fullad,nem dagad sehol,akkor nincs semmi baja. Csak akkor van baj,ha allergiás lenne rá.
2011. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem fájlalja, nem dagadt meg vészesen, semmit. Figyelgesd, de ha eddig nem történt semmi, akkor máér nem is fog.


Melyik testrészén?

2011. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Calcium pezsgőtabletta, jég, Fenistil gél, vöröshagyma, ecetes borogatás...


Fullánkok és szövődmények:


A nyár folyamán elözönlik környezetünket a különböző rovarok, melyek olykor-olykor bizony bennünket, embereket sem kímélnek. Ám míg a szúnyog csípése – a velejáró iszonyatos viszkető érzést leszámítva – különösebb gondot nem okoz, a darazsak támadása fájdalommal jár, sőt nem egyszer égő daganatot hagy, vagy rosszabb esetben szövődményt okoz. A darázscsípés kellemetlen velejáróinak csökkentése, és az esetleges következmények elkerülése érdekében ajánlatos antihisztamin tartalmú krémet és kalcium pezsgőtablettát magunknál tartani. Az egyszerű darázscsípés nem igényel orvosi ellátást. Egyszerű csípésen az értendő, amikor helyi reakció, gyulladásos tünet jelentkezik a bőrön a rovarcsípés helyén. Amíg ennél több panasszal nem jár a rovarcsípés, nem szükséges orvoshoz fordulni, elegendő az otthoni ellátás.


Hogyan orvosoljuk házilag a darázscsípést?


Leggyakrabban a recept nélkül kapható Fenistil gélt ajánljuk a pácienseknek, mellyel napi két–három alkalommal kell bekenni a csípés helyét egészen addig, amíg el nem múlik. Amennyiben látványosabb tüneteket okoz a csípés, érdemes a kalcium pezsgőtablettával is megpróbálkozni, vagy esetleg valamilyen szteroin tartalmú kenőcsöt használni, bár ez utóbbi már orvosi felíráshoz kötött. Tény, hogy az utóbbi időben hevesebb helyi reakciókat okoz a rovarcsípés, ám ez nem jelenti azt, hogy más kezelést igényelne.


Vizes borogatás?


Nem javasolt, mert előidézheti az elfertőződést. Elegendő, ha az említett krémmel kenegeti a páciens a csípést. Amennyiben viszont szövődmény lép fel, mindenképpen ajánlott orvoshoz fordulni.


Milyen szövődmények léphetnek fel?

Elég gyakori, hogy elfertőződik a darázscsípés. Előfordulhat ez akkor, ha szennyeződés éri a csípés helyét, például egy tóban fürdik az illető. Ám gyerekeknél nem ritka, hogy a seb állandó vakarása miatt gennyesedik el a csípés. Az elfertőződés egyszerűbb esetben helyi kezeléssel, különböző antibiotikumot tartalmazó kenőcsökkel megoldható. Ezeket a kenőcsöket azonban csak orvos írhatja fel. Elsősorban a cukorbetegeknek kell a gennyes szövődménytől tartani. Külön felhívnánk az ő figyelmüket a csípés helyének tisztántartására!

A másik lehetséges szövődmény, hogy allergiás valaki a rovarcsípésre. Ebben az esetben szerte a testen lehetnek kiütései a betegnek. Amennyiben tehát a helyi reakción túl a páciens testének más részein is jelentkeznek foltok, kiütések a méh- vagy darázscsípést követően, orvoshoz kell menni, mégpedig minél gyorsabban! Előfordult már olyan beteg, aki fulladásos rohamot kapott a rovarcsípés következményeként. Azonnali orvosi ellátást igényel tehát az allergiát kiváltó csípés. Az aktuális ellátás után pedig érdemes kivizsgálni az allergia eredetét, majd megszüntetni azt. Mindez Budapesten, egy speciális intézményben történik.


A test mely részén a legveszélyesebb a darázscsípés?


Nyakon és arcon a legveszedelmesebb, hiszen ott váltja ki a csípés a leghevesebb reakciókat. Igazán veszélyessé azonban ebben az esetben is csak akkor válik a csípés, ha allergiás valaki rá. Az allergiás reakció következményeként megduzzadhat ugyanis a nyálkahártya, ami fulladáshoz vezethet. Még ennél is nagyobb gondot az jelent, ha például kerékpározás közben belélegzi valaki a rovart. Ha a száj-, vagy orrüregben megcsíp valakit a darázs, abba bele lehet fulladni. Azonnal mentőt kell tehát hívni, ha ilyen előfordul.

2011. máj. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a karját
2011. máj. 20. 19:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Én allergiás vagyok a darázscsípésre,ezért leírom neked mi történik velem csípés esetén.Talán segít abban,hogy mire figyelj.

Egy konkrét esetben a kezemen,a kisujjam begyén csípett meg a darázs.A csípés mindenkinek fáj,de nekem egyre csak fokozódik a fájdalom.Kb. egy órával a csípés után elkezdett dagadni a csípés környéke,és ez rohamosan terjedt a karomon fölfelé.Egészen a könyökömig bedagadt a karom,de annyira,hogy szinte pattanásig feszült a bőröm.Orvosi javaslatra ecetes dunsztkötést kellett tennem a kezemre/karomra egész éjszakára,aminek csak annyi hatása volt,hogy reggelre lerohadt a bőröm.Ügyeleten kaptam végül egy szurit,az segített csak.Szóval én csak akkor vinném orvoshoz,ha valamilyen elváltozást látsz a szúrás helye körül ill. ha fullad.

2011. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!