Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » VSD-vel (kamrai sövényhiány)...

VSD-vel (kamrai sövényhiány) kapcsolatosan van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 napos, a kórházban kiszúrták hogy hangos szívzöreje van, készült EKG és még egyéb vizsgálatok amik mind jól sikerültek, viszont a kardiológus a szív UH alapján megállapította, hogy kamrai és pitvari sövényhiánya is van, 3-3 mm mindkettő. Azt mondta, hogy egyelőre csak kontrollra van szükség mert lehet, hogy "begyógyul" a két lyukacska magától. Őszintén szólva eléggé rettegek, hogy nálunk a rosszabbik fog bekövetkezni (szívműtét pár évesen). Sokféle véleményt hallottam-olvastam ebben a pár napban és mind eltérő. Esetleg azt tudja valaki, hogy hány mm-től számít igazán nagynak ez a lyuk? Van ahol azt írják, hogy a 3 mm kicsi, van ahol azt hogy a 4 mm nagy... A doktornő aki kiadta a kórházi zárót (nem a kardiológus hanem a gyerekorvos) azt mondta, hogy nem érti miért vagyok kiakadva mert ez teljesen ártalmatlan probléma. Viszont ahogy utánaolvastam, azért ez nem teljesen így van.

Jó lenne megosztani tapasztalatokat, főleg aki most frissen van ebben a helyzetben.


2015. jún. 19. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
A facebookon van egy zárt csoport "szívbetegen született a gyermekem" néven, kérd a felvételed és minden kérdésedre vàlaszt kapsz!
2015. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. jún. 19. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Alap: ne próbálj google-lel diagnosztizálni.
2015. jún. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
természetes hogy aggódsz, reménykedj, bízz!!!mindennap mondd el hogy begyógyul, és nem lesz semmi baj, lelki megerősítés gyanánt és hogy bevonzzd.
2015. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! irtam privátot. Nekünk is ez van. mi már tul vagyunk az sokkon, sikerült feldolgozni. Tényleg nem olyan nagy a gond mind ahogy hallatszik. Nagyon jól tudják ezt kezelni. A GOKI-ba probáljatok bekerülni, ott vannak a legjobb orvosok az országban.
2015. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, főleg a privát üzenetet, válaszoltam...


NEM diagnosztizálok, ha esetleg nem tűnt fel, akkor van már diagnózisunk.

2015. jún. 25. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!