Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Magas láza van a 3 évesemnek?

Magas láza van a 3 évesemnek?

Figyelt kérdés

Tegnap délután/este kezdődött 37 fokkal, éjjel hőemelkedése/kisebb láza volt, ma délben 39,4 lett, hűtőfürdő ,kúp, most 38,6 és elaludt!

Hívtam az ügyeletet de nem volt túl készséges a hölgy, felébresszem hűtőfürdőztetni vagy adjak neki nurofen szirupot?


2015. jún. 27. 13:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tehát ami van itthon: nurofen kúp, nurofen szirup, panadol szirup 3 óra körül érkezik. Az orvos által írt kúp elfogyott délben.
2015. jún. 27. 13:33
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

egyiket se... a 38,6 nem magas láz, eleve azt mondják, hogy 38,5 fölött kezdjük csak meg a csillapítást. a láz a szervezete védekezése, öli a bacikat! tehát az jó, ha van láza mert gyógyul, csak 40 fölé ne menjen. nem jó teljesen levinni a lázát, én 39 alá szoktam csak nyomni.


hagyd aludni, semmi súlyos nincs vele, van egy kicsi láza, pihenje csak ki magát. majd ha felébredt és elkezd felmenni a láza, akkor újra ültesd be a hűtőfürdőbe, éjjelre meg adj neki kúpot


jobbulást

2015. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
hát a qva anyukat férjed helyébe elmennék az ügyeletre aztán megsürgetném az ügyet ez már nem játék majdnem 40 fokos láz aztán majd jönnek főleg 3 évesnek
2015. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 schocko ***** válasza:
54%
Láz azért van, hogy olyankor eredményesebben leküzdi a szervezet a betegséget...ha leveszed a lázat, akkor a betegségnek szurkolsz...persze 40 fok felett már ajánlatos, de addig felesleges...
2015. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Volt már ilyen, hogy pont hétvégére lázasodott be, a doki kijött, azt mondta, h hűtőfürdő és ennyi. Semmit nem adott, nem írt fel!
2015. jún. 27. 13:49
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

aki hőbörög, szerinte mit kéne csinálnia az ügyeletnek? már azt se értem minek kell felhívni 38,6 fokoz lázzal, persze, hogy leráznak, mert nem sürgős eset. valamit összeszedett, majd a láza szépen megöli a bacikat, aztán ha hétfőn is lázas akkor leviszed a gyerekorvoshoz.

tényleg elképzelni se tudom mit vártok az ügyelettől, erre azért nem kell se injekció se infúzió és kórházba se kell vonulni.

2015. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

Akik azt írják, hogy ne csillapítsd a lázát, azoknak kívánok 39 körüli lázat és ne vegyenek be rá semmit!

A szervezet akkor is leküzdi a fertőzést, ha a láz csillapítva van, ha meg olyan a kórokozó, akkor azt meg semmi más nem öli meg, csak mondjuk az antibiotikum.

Tény. hogy a magas testhőmérséklet valamennyi kórokozót megöl, ami valamivel, talán 1-2 nappal lerövidíti a betegséggel töltött napok számát, de nem gondolnám, hogy be kéne vállalni egy esetleges lázgörcs kockázata mellett! Ugyanis 39 fok közelében kb. 10 perc alatt képes úgy felugrani a testhőmérséklet, hogy lesz abból 40 fok is, meg elviszi egy-két szóból a mentő a gyereket lázgörcs miatt!

Akik bedőlnek ennek a hülyeségnek, hogy 38,5 foknál kezdjük el a gyerek lázát csillapítani, az komolyan viseljen el ő maga egy ilyen magas lázas állapotot és vegye magára a lázgörcs kockázatát egy pici gyereknél!

Kedves kérdező!

Én azt mondom, hogy 3 óránként különböző hatóanyagú lázcsillapítót adhatsz neki, ha ilyen lenyomhatatlan a láza, közben pedig ülőfürdőt, ha mégis felnyomná ennek ellenére is, viszont a 39,4 fokot én nagyon magasnak találnám és ha az ügyelet nem jön, akkor beülnék a gyerekkel a kocsiba, vagy ha nincs saját, akkor fogadnék egy autót és bevinném a gyereket az ügyeletre!

Mert lehet, hogy egy sima vírusos fertőzés és ott se mondanának mást, de ha ez valamilyen bakteriális, gyulladás betegség, akkor lehet többre mész, ha időben gyógyszerekkel kezelve van a gyerek!

2015. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 schocko ***** válasza:
A lázgörcs csak ilyesztően néz ki, de nem olyan veszélyes és a mentő sem fogja elvinni normál esetben...
2015. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez egy virusos megbetegedés lehet.

39,4 fokra jó hogy adtál neki csillapítot, de ha 30-40 perc alatt lemegy 39 fok alá, akkor felesleges a hütöfürdövel kínozni, az a testnek is elég durva dolog.

39 fölé nem megy akkor várd meg a 3 órát és ha fel ment 38,5 fölé akkor adjál neki másik hatóanyagú gyógyszert.(paracetamol és ibuprofein tartalmúak vannak).


Ügyeletre tényleg felesleges vinni, mert 38,6 már nem olyan magas láz.

Hütöfürdöt csak akkor alkalmazz, ha a gyógyszer 40 perc után sem használt. de gondolj bele egy túlfütött testnek nem igazán tesz jót, hogy még hideget teszel rá.


Ha a láz nagyon gyorsan jelentkezik, 39 fölé megy ezt nem lehet csillapítani igazán(vagy is 39 alá nem megy 1 óra után sem), ha más fura dolgot gondolsz akkor irány az ügyelet. De egy csillapított lázzal, az ügyelet sem tud mit kezedeni.


Habár az ügyeleten ezt akkor is szépen el kellene mondani az aggíodó anyának.

2015. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
igaz mit várunk az ügyelettől ha már a fizetésünk 40% elmegy adóra mért is várnánk tőlük ellátást én inkább beledöglök a betegségbe mint hogy elmenjek orvoshoz okádék ez a magyarország
2015. jún. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!