Szerintetek ez Tourette szindróma kisfiamnál?

Figyelt kérdés
Már voltunk orvosnál, aki azt írta a papirjara, hogy vokális tikk.Aztán utána néztem, ekkor szúrt szemet a T!! Amit csinál : Oldalra húzza a fejét, vállát huzogatja, a mellkasát ki -be tolja, plusz köhécsel piciket sokszor!
2015. júl. 3. 22:02
 1/8 A kérdező kommentje:
*TS
2015. júl. 3. 22:03
 2/8 anonim válasza:
Nekem is voltak ilyenek gyerekkoromban. Rángattam a fejemet,kényszeresen megfeszítettem egyes izmaimat meg egyéb ilyen hülyeségek. Idegi (mármint nem idegbaj) illetve lelki okokra gyanakodtak. Aztán kinőttem. Szóval szerintem nem kell feltétlenül a legrosszabbra gondolni :-)
2015. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor most kicsit megnyugodtam :) Köszi a választ! Bár elég ijesztő a látvány, remélem tényleg elnovi! :)
2015. júl. 3. 22:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezted meg az orvost? Hány éves a kisfiú? Lehet, hogy az ő korában a Tourette-t még nem lehet egyértelműen diagnosztizálni, de mégis tisztázni kellett volna, hogy mi lehet az oka, vagy tudsz-e tenni valamit...
2015. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem!

Nekem is volt egy csomó ilyen hülyeség gyerekkoromban, sőt a húgaimnak is.

Semmi bajunk,tök egészséges felnőttek vagyunk. :-)

Volt egy darabig,aztán elmúlt. Aztán lett egy másik stb....

Szóval mással is előfordul.

2015. júl. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam voltunk orvosnál... Most az van, hogy pszichológushoz küldték, rá kérdeztem erre is, de nem mondtak rá semmit, csak annyit hogy vigyem pszichológushoz! Egyébként 3 éves, régebben is volt nála váll huzogatas, aztán elmúlt, utána jött a mellkasánál ez a ki -be tologatás, az is elmúlt, most meg ez, és ez nagyon ijesztő! Ezért is vittem orvoshoz, ahol csináltak nála EEG vizsgálatot, hogy nem e epilepsziás. Az negatív lett, ahogy a vérvétel, és a vizelet is. Azért is kérdeztem itt, mert nem igazán nyugodtam meg, és ha esélyes hogy TS beteg, nyilván viszem tovább... Természetgyógyásznál is voltunk, ő írt fel Renol cseppet, de nem úgy vettem észre, hogy használna.
2015. júl. 4. 15:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Pszichiáter vagy neurológus diagnosztizálhatja a Tourette-et:

[link]

2015. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én ma már felnőtt fiamnál is hasonló tünetek voltak ebben a korban, de egészen 10 éves koráig nem diagnosztizálták nála a Tourette szindrómát, csak hordtam orvostól orvosig. A tikkjei állandóan változtak, pár hétig vagy hónapig mondjuk köhécselt,azzal hordtam orvoshoz aztán azt abbahagyta és erősen pislogni kezdet, akkor szemészetre mentem vele.Voltak mozgásos tikkjei is. Senki nem gondolta hogy Tourettes lenne, én találtam rá a neten a tünetei alapján és egyből a Vadaskert kórházba vittem, ahol diagnosztizálták is nála a betegséget.
2015. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!