Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért nem segít senki? Hova...

Miért nem segít senki? Hova menjünk még?

Figyelt kérdés

Kislányom kötött csípővel született, 85/70 fokban nyílt neki, mostanra a tornával felhoztuk 90/85-re. Az egyik oldalon még látszik egy kis ráncasszimetria. Ami problémám, hogy bal lábfejét kifele tartja, sokszor úgy lép, megy, hogy kifele fordul. A házi orvosunk is látja, mondta, hogy tényleg gond van vele. Voltunk a helyi ortopédusnál, nem segít, azt mondja, semmi baja. A másik gondom, hogy a jobb lábát, amikor a cipőjét veszi le, fel tudja húzni a másik lábára és úgy veszi le két kézzel a cipőjét, a bal lábát viszont egyáltalán nem tudja felemelni. Erre a helyi ortopédus megfogta a lábát, és feltette neki a másik lábára. Mondja: de hát fel lehet oda tenni. Erre az volt a válaszom, hogy hiába lehet fel tenni oda, ha a gyerek magától nem tudja odáig emelni a lábát. Na, kerestünk másik dokit. Pestre mentünk az Ortopéd Klinikára, ott azt a választ kaptuk, hogy azért nem teszi fel oda a kis lábát, mert nincs kedve. Na hát ez kiba...ta a biztosítékot nálam, mert nem csak néha-néha csinálja ezt, hanem állandóan. Mindig nyújtja nekem a bal lábát, hogy én vegyem le a cipőt, a jobb-al sosem volt semmi gond, azt mindig levette.

Úgy érzem, hogy senki nem foglalkozik a problémánkkal, és nem értem miért.

Hova menjünk, hol tudnának segíteni, hogy mi a baja? Tudom, hogy nem én fújom fel a dolgot, mert látom a problémát, csak a megoldást nem, és nem tudom már mit kellene tennem.

Köszönöm a segítségeteket előre is!

Egy 2 éves kislány anyukája


2015. júl. 7. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Keresel egy jó maszek ortopédust a környéken és mindezt amit ide leírtál elmondod neki is.
2015. júl. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek magánhoz!

Sajnos nagyon sok állami helyen lesz@rják a dolgokat! Hol laksz amúgy? Vannak mozgásfejlődéssel foglalkozó kis magán centrumok is.

2015. júl. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a magán is letojja, ha épp olyan emberhez mentek. Háziorvoshoz kell menni hogy írjon az ortopédhez (mert ha csak úgy oda mész akkor általában le se tojnak)ott pedig, kérni kell hogy igenis van baja és ha nincs előbb készíttessen felvételt a lábáról és írja alá hogy nincs semmi baja, amúgy gyógytorna lesz sajna ez is.De tény ha a doki fel tudta oda tenni akkor nem olyan probléma van mit amit gondolsz, tehát biológiailag fel tudná tenni(valószínüleg inkább izületi probléma lesz),ja és Heim Pálban voltatok már?
2015. júl. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tökmindegy hogy maszek vagy nem maszek, olyan gyerekortopédust kell találnod, aki ebben a problémában szakértő. Hogy hogyan? Bújd a neten, fúrumokat, jobbat nem tudok. Mekkora a kislány?
2015. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Van a facebookon egy olyan csoport, hogy Mozgásfejlődés kérdezz-felelek, keress rá. Ott vannak szakemberek is, biztosan tudnak neked segítséget ajánlani.
2015. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vidd el egy gyógytornászhoz! Az én fiamnak befelé dől a lábfeje, a hat hetes vizsgálaton a doki konkrétan leszarta, 4 hósan visszavittem másik dokihoz, hogy ez tuti nem múlik el magától, ő egyetértett, és kiírt gyógytornát. Ehhez képest a gyógytornász még több izomcsoportnál talált enyhe kötöttséget, amit az ortopédus észre sem vett. Szóval nem akarom leszólni az orvosokat, de egy jó gyógytornász aranyat ér!
2015. júl. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Keress fel egy Dévényest, hátha .....

Mi a kislányunkkal voltunk úgy, hogy az ortopédián azt mondták, hogy teljesen rendben van a csípője, elvittem Dévény kezelésre, ott mondta a hölgy, hogy valami nem stimmel vele. Visszavittem ortopédiára, majdnem elhajtott a doki. Elvittem csípő uh-ra és röntgenre magán úton, ott kiderült, hogy tényleg van egy kis eltérés, már nem emlékszem, hogy mi volt a gond. Mi Dévényre jártunk, és rendbe is jött a kislányom.

2015. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Dr.Szabó Miklós Károly,Budapest,kiváló gyermek ortopéd szakorvos.Elérhetőségei a neten.
2015. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akit a 8as javasolt tudom ajánlani én is. Bnőm babájának a lábával is csodát és nem mellesleg ember is nem csak orvos.Hasonló kálvária után kerültek ők is hozzá .
2015. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek hogy írt, a lányka 2 eves lesz szeptemberben. A Heim Pál is szóba jött, de még előbb az Ortopéd Klinikára mentünk. Kicsit megnyugvas, hogy nem csak a mi esetünkben van ilyen, nem én túlzok el a dolgot, nem örültem meg. Remélem mindenkinél, akinél még gond van, hamar megoldolik.
2015. júl. 7. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!