Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi ideig normális, hogy...

Mennyi ideig normális, hogy ennyire "taknyos" a 4hónapos fiam?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos,és már 1 hete nagyon taknyos.Az első tünetek után elvittem a dokihoz,írt fel Cebion,Fenistilt,Sinupretet,illetve Sterimart orrszívás előtt,majd Nasivint utána.Ezeket mind meg is csináljuk,4napra rá vissza kellett vinnem kontrollra,a doki azt mondta,hogy ennek idő kell.Engem nem igazán nyugtatott meg,mivel nem látom,hogy javulna bár rosszabb sem lett.Az egyetlen problémánk a rengeteg takony...szegényemből annyit szívok ki,hogy rossz nézni.És egy hét alatt nem lett kevesebb a mennyiség.Éjjel és reggel a legrosszabb,nappal sokkal jobb.

Mennyi ideig normális ez?Kérjem ki másik orvos véleményét is?Más is volt így?koszonom


2015. júl. 12. 03:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy nátha teljes elmúlása, kikezelése simán el tud tartani 2-3 hétig is. Nálunk is volt olyan, hogy 2-3 hétig eltartott a takony a kisfiamnál.

Szóval a lényeg, hogy tisztítsd az orrát, nehogy a fülére húzódjon a betegség és majd jobb lesz.

Ha viszont azt veszed észre, hogy az orrváladék sárgássá-zöldessé válik, netán hőemelkedés-láz jelentkezik, akkor viszont vidd vissza az orvoshoz, mert akkor gyanús, hogy felülfertőződött baktériummal és akkor már más kezelés kell.

2015. júl. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,most kicsit megnyugodtam😉 Csak már olyan hosszú időnek tűnt ez az 1hét is..
2015. júl. 12. 10:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen nekünk is azt mondta a doki, hogy ilyen pici babánál az is "normális"nak számít ha 3 hétig náthás a baba, mert nekik még annyira keskeny az orrjáratuk hogy nagyon lassan tud csak kiürülni a váladék.

Türelem!

2015. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk fél évesen volt az első megfázás, 3 hétig tartott. Viszont akkor jöttek ki a fogacskái is, az 1 hónap alatt 4 db. Arra fogtam, hogy nehezen gyógyult, hogy bújtak a fogacskák.
2015. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet a foga is közre játszik,mivel 2hónapos kora óta erősen nyálzik,ökle mindig a szájában és néha pocit duzzadt az ínye is
2015. júl. 12. 11:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Lányomnál 3 hétig tartott. :/

Teljesen normális ami van, ne aggódj. :)

2015. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!