Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A tetanus kötelező, vagy nem?...

A tetanus kötelező, vagy nem? épp agyhártya ellen lenne oltva (1 éves elmúlt), csak épp helyettesítő injekcióval, furcsállom, hogy ebben van tetanus elleni, a simában meg nincs.

Figyelt kérdés
alapvetően Meningitec-el lenne most oltva. de hiánycikk, köv. hétre sem érkezett a gyógyszertárakba, így helyetteítő lett felírva, a gyógyszertáros kérdésemre, hogy mi a kettő közti különbség, at mondta, ebben van tetanus is..akkor eleve miért nem ezt írják fel...?
2015. júl. 13. 21:49
 1/8 A kérdező kommentje:
*agyhártya gyulladás ellen
2015. júl. 13. 21:50
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Jajj istenem ha jót akarsz a gyerekednek a kötelezőkön kívül ne adass be mást!!
2015. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen a meningitec-et még tavaly év végén visszahívták, mert nagyon sokban szennyeződést találtak, azóta nem igazán lehet hozzájutni (elég széles skálát hívtak vissza).

2 helyettesítő oltása van ami ugyanolyan a Menjugate 10 és a Neisvac-C. Ha ezek közül valamelyiket írta fel a dokid akkor nyugodtan beadadhatod.

Egyébként a tetanusz eleve kötelező védőoltás, amit már ő is megkapott a havi kötelezőkkel, ill. majd a 18 hónaposon.

DTPa = diftéria-tetanusz-acelluláris pertussis komponenseket tartalmazó oltóanyag

2015. júl. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Na erről beszélek jesszusom!

Nehogy beadasd!!

Te beadatnád kedves 2. Válaszoló??

Uram isten visszahívták így olyan szutykot találtak , hát pont ez az erről beszèlek!!

2015. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Egyébként a tetanusz eleve kötelező védőoltás, amit már ő is megkapott a havi kötelezőkkel,.."



az oltáskönyvében a tetanus rovat üresen áll...szóval én babám nem kapott eddig...ilyen van?


az oltásellenzőnek üzenném:

tudod terhesen volt valami fertőzésem, és gyógyszert írt az orvos, nem mertem bevenni, mert a tájékoztatón az áll, terhesek csak végső esetben szedhetik, valami ilyesmi. a baba olyan magas CRP-vel zületett, hogy elhűlt a gyerekorv os, rekordokat döntött.


szóval én a nagy gyógyszer "ellenző" kockáztattam a gyermekem egészségét. elvitték tőlem a babát, és még alig volt nálam, láttam a rengeteg kanült a kezében, fejében, de még a talpát is agyonszúrkálták!


a továbbiakban minden tőlem telhetőt meg akarok tenni, ha gyermekem védelmét, egézségét szolgálja.

2015. júl. 14. 17:22
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, akkor milyen oltást kapott eddig?

Mert a kötelező 2, 3, 4 havi oltásban benne van . Nem a kötelező pentaxim prevenar 13 oltást kapta? Mert azt kellett kapnia és az tartalmazza a tetanuszt is. Sőt erről még írásos tájékoztatót is kellett kapnod és aláírnod. DTPa+IPV+HIB+PCV (2, 4 hónaposan)

2015. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

de pentaxint, prevenart kapott.


akkor fura, hogy a tetanus külön is szerepel a könyvében a felsorolásban az "egyéb" injekciók között

2015. júl. 14. 21:37
 8/8 A kérdező kommentje:
szóval feleslegesen fog kapni megint tetanuszt akkor a helyettesítő inj. miatt...
2015. júl. 14. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!