Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Senkit nem akarok megbántani...

Senkit nem akarok megbántani a kérdéssel, de miért nem lehet ilyen esetben hitel a megoldás?

Figyelt kérdés

Amióta anya vagyok, egyszerűen nem értem azt, hogy egy szülő hogy engedheti meg magának, hogy a bizonytalan megoldást választja és kupakgyűjtésre kéri fel a segíteni vágyókat. És csak vár és vár. Ha nem lennék hitelképes, tuti egy családtagom segítene felvenni. Komolyan nem sértegetni akarok senkit, de pl most olvastam, hogy másfél millió Ft-ra van szüksége Király Zsófika műtétjére. 20tonna kupak, ha jól emlékszem. Istenem, a kislányomért bármire képes lennék és nem a kupakokat várnám, hogy összegyűlik-e vagy sem.

Sajnálom, ha valaki a rosszat feltételezi rólam, de én is sajnálom a kislányt nagyon és csak ez háborított fel, hogy szerencsétlennek ezen múlik a járása.


2015. júl. 29. 00:39
 1/10 anonim válasza:
100%
Egyetértek veled, de te szerencsés vagy hogy van aki felvenné helyetted. El sem tudod képzelni, hogy milyen sok család munkanélküli, mindenki a családban, vagy közmunkából tengődnek, arra pedig semmilyen hitelt nem adnak. Ismerős meg szomszéd meg ilyesmik a mai világban egy filér hitelt nem vesznek már fel senkinek sem! Én ismerek nem is egy olyan családot, ahol apuka, anyuka, sőt már a 3 gyerek is közmunkán van, a szüleik, testvéreik, minden rokonuk is. Alig élnek, hónapról hónapra, kenyérre alig van pénz, nemhogy hitelt vegyenek fel, de nem is kapnának.
2015. júl. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

akinek beteg a gyereke az vagy gyesen van vele 24 órában vagy ápolásin. egyikre se kap hitelt, még providentet sem.

de tovább megyek, valahogy szerez, valamelyik rokon által. szerinted hogy a búbánatban fogja kifizetni a havi 50E-ből (ennyi az emelt csp+gyes)? :(


gondolom ha sürgős műtét akkor pénzt kérnek. azért van erre bőven példa. de ha nem, akkor tök jó ötlet a kupak gyűjtés. mert az emberek szívesen segítenek, amivel tudnak, de pénzt nem szívesen utalnak. vagy mert bizalmatlanok vagy mert nincs. de a kupakot eltenni, semmibe nem kerül.


nekem a barátnőm gyűjt kupakokat. a gyereke 3 hónapos szinten van, borzasztó ezt leírni, de szegény kisemberkének teljesen mindegy mikor műtik a csípőjét, nem tudja sajnos felfogni :(

2015. júl. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
TB ingyen is ott van. Nem èrtem ezeket a műtétre gyűjtőket.
2015. júl. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a hitelfelvételen már túlvannak. A tbs válaszolónak meg annyit: az ilyen műtétek, amire gyűjtenek általában külföldön történnek ott nincs tb.
2015. júl. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Istenem, a kislányomért bármire képes lennék..."

Még arra is, hogy a bizonytalanra (ha kapnál is) nem vennél fel hitelt, nehogy ez miatt a lakásod is eldobolják fejed felül?

Nem tételezek fel rosszat rólad, csak éppen úgy mondasz itéletet másról, hogy nem ismered, mert nem ismerheted az ő körülményeit!

.

Többeknek:

Igen, van ingyen tb.

Meghalt a rákos férfi, akit kilenc hónapig nem kezeltek

[link]

2015. júl. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Vegyél fel hitelt neki, ne a szád járjon. Tudod, van aki nem hitelképes és a családja sem segít. Komolyan mondom, ne a szart rágd itt hanem nyomás segíteni!
2015. júl. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Ja, és nem minden műtétet ámogat a tb. Pl most nekemis lesz egy műtétem, közel 100 ezret perkálok érte, pedig nekemis van tb-m.
2015. júl. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, a többség nem hitelképes. A család és az ismerősök pedig tárgyilagosan próbálnak gondolkodni: miből fizetnék vissza, ha ennyire alacsony jövedelmük? Én másért nem kockztatnam a saját megelhetesunket. Nekem a saját gyerekem a fontos.

Mellesleg ezek a külföldi műtétek sem csodák ám és nyilván rosszindulatunak tűnik a válaszom, de az se biztos, hogy feltétlenül erőltetni kellene, lehet hogy a gyereknek jobb lenne, ha elengednek

2015. júl. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
És a külföldi műtét tényleg használ? Mert ugy tudom ha tenyleg indokolt akkor a kulfoldi műtétet is fizeti a magyar TB.
2015. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

utolsó, vannak olyan külföldi műtétek amiket kifizet az állam, de egyrészt ezeket meg kell pályázni, kérvényeket kell benyújtani, elbírálják és ha pozitív az ítélet akkor UTÓLAG kifizetik!

de kb. 1 év ez a procedúra. barátnőm gyerekének 2 olyan műtéte volt amit kifizet az állam, meg van adva mennyi időnek kell eltelnie a 2 műtét között.

elsőre meg is kapták a pénzt utólag, aztán beadták a kérvényt a 2.-ra is, de közben menni kellett ki. azzal az indokkal utasították el a műtét után kb. fél évvel, hogy már túl vannak rajtanem fizethetik ki...

2015. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!