Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy valaki férges? Milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk azok, nincs semmilyen tünet. Pusztán semmit nem tudok erről, ès a neten annyi fèlèt olvasni. Olvastam valami gyorstesztről, de az sem volt világos, mire is való.

Segítenètek nekem abban, milyen tünetekre figyeljek, mi az, ami azonnal árulkodó, mit kell tenni, ha azt gyanítom?


2015. júl. 29. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
2015. júl. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Élettelen tekintet , fenék viszketés , a nyelven pici fehér hurkácskák , sok alvás kedvtelenség rengeteg evés . Nyers ételek , rostok , méz , hagymafélék kiűzi . Kerülendő a fehérje , ecet , szénsav , sok cukor , só ezek leterhelik a testet .
2015. júl. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.
2015. júl. 30. 00:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam kb fel eve volt "allitolag" ferges. Semmit de tenyleg semmit nem vettem eszre a szekleten. Az egyik valaszolo altal irt tunetek sem voltak jelen.

Tudogyulladasa volt esegyszeruen nem akart elmulni a horghurutja. Vervetel alapjan derult ki, h magas az eozinofil ertek, ami fergessegre italhat.

Kapott fereghajtot ami utan meggyogyult. (?)

Szoval valoszinuleg tenyleg az volt, de hiaba turtuk a szekletet semmit nem lattunk benne.

Nekunk is szedni kellett, de mivel akkor derult ki, h terhes vagyok, ezert nekem tilos volt a fereghajto. En fokhagymat ettem fokhagymaval, meg kaposztat nyersen. Valoszinuleg bennem nem lehetett, mert beteg nem voltam, viszont a parom szinten horghurutos lett.

Remelem segitettem valamennyit. :-)

2015. júl. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy elég sok ember férges minimális szinten, de a súlyos eseteket kivéve nemigen vannak tüneteik. Sőt, bizonyos férgek tulajdonsága, hogy "elnyomják" az immunválaszokat, tehát még az esetleg meglevő allergiás tüneteket is csökkentik.

Amíg enyhe fertőzésről van szó, nem kell túlparázni a dolgot. Kaphatók patikában féreghajtó készítmények, igazából az állatokkal foglalkozó embereknek szokták javasolni, évente 1x-2x.

De kisgyereknél, aki mindent a szájába töm a macskától a fél homokozóig, érdemes kikérni az orvos tanácsát, nem szabad házi módszerekre hagyatkozni.

2015. júl. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nálunk nem az állat a gond, hanem az ember. Egèszen pontosan a falu 90%-a koszos, nem fürdik, rühes, tetves, fèrges. Állandó a hasmenès, tetűjárvány.

Èn hiába teszek meg mindent ellene, azt nem szabhatom meg a gyerekeknek, kivel játszanak az oviban, suliban.

2015. júl. 30. 10:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát a felsoroltak közül szerintem a férgességet a legnehezebb elkapni, mivel a peték a széklettel ürülnek, és hacsak nem sz*nak szanaszét az emberek, akkor nem vészes a helyzet. Persze, kézmosás és alapvető higiénia mellett. A tetűt sokkal könnyebb elkapni.

Ráadásul ez nem egy olyan dolog, hogy szerdán benyelt a gyerek pár féregpetét a homokozóból, csütörtök estére meg belázasodik, hanem nagyon nehéz észrevenni.

De ha aggódsz, szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy orvossal konzultálva rutinszerűen alkalmazod a féreghajtót a gyereken és magatokon is. Biztos van olyan szer, amit kisgyerek is kaphat.

2015. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, szeklettel terjed, de ha nincs meg a kello higienia egy fertozott embernel, akkor az terjed tovabb emberrol emberre. A feregpetek az ember korme alatt nagyon jol erzik magukat akar napokig is.

Es ha egy ilyen ember akinek a korme alatt pl. Ott a pete, hozzanyul barmihez, mar tovabb is adta.


Amugy a mai napig nem tudom, h a pici fiam honnan kapta el, de mikor felmerult a gyanu, onnantol kezdve extra fertotlenites tortent mindenhol. Minden ruhat, agynemut, plust, minimum 60 fokon kimosni, kormoket tovig vagni, es fertotlenito folyadekkal kezet mosni. Minden feluletet fertotleniteni! Nagyon maceras volt, bevallom oszinten.


Kedves kerdezo!

Szerintem elso korben szekletvizsgalatot kerj. 3 napig kell a mintat gyujteni. Vagy, ahogy nalunk is volt, verbol is kimutathato. Persze a szekletgyujtes fajdalommentesebb.

Kisfiam ket eves, uh igen, lehet szedni gyerekeknek is a fereghajtot. Ugyanazt szedte mint a parom, csak joval kisebb adagban.

2015. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítsèget, jövőhèten le is megyek a dokihoz.
2015. júl. 31. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!