Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan fogom tudni hogy 2...

Honnan fogom tudni hogy 2 hónapos kisfiam valóban meg fázott-e mik a pontos tünetei?

Figyelt kérdés
Tegnap óta kicsit szörcsögő hangot ad az orrán, a védőnő szerint ez normális viszont én aggódom néha köhög is egy kicsit de ez lehet attól is hogy az utóbbi pár napban hangosan sikongat el kezdte ki adni a torok hangokat és lehet csak a hang szálai miatt köhögcsél nagyon aggódom hogy esetleg meg fázott mivel egy kicsit én is náthás vagyok!Aludni rendesen tud álmában meg szűnik a szörcsögés az orrában illetve az evéssel sincs probléma, és láza sincs!Vigyem orvoshoz ?Rengeteg most a sok beteg gyerek és félek tőle hogy csak ártok neki ha orvoshoz viszem jobban meg fertőződik!!
2012. márc. 7. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
istenem mennyi paramami. nem csodálkozom hogy az orvosok kész vannak az anyukáktól.
2012. márc. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem bántam volna ha már írsz akkor a kérdésre válaszolsz!!!Épp ezért tettem fel a kérdést mert nem akarok egyből az orvoshoz szaladni!
2012. márc. 7. 07:57
 3/9 Harangozó Sára ***** válasza:

Szia, szerintem tengeri sós orrspray után szívd ki az orrát, mert lehet, hogy csak attól köhécsel, hogy tele van az orra. Orvoshoz addig nem vinném, amíg nem rosszabbodik a helyzet. Nálunk is előfordul hasonló az 5 hónapos kislányomnál, s orvos is látta, s nincs semmi baja. További szép napot!

3 gyerekes anya

2012. márc. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Harangozó Sára ***** válasza:
Az első hozzászólóval ne is foglalkozz!
2012. márc. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már többször is próbáltam ki szívni az orrát de semmi nem jön belőle! Esetleg ha le van tapadva a nasivin orrcseppet használhatom ami direkt csecsemőknek való ezt már korábban meg vettük hátha szükség lesz rá?ezzel nem ártok neki?
2012. márc. 7. 08:15
 6/9 Harangozó Sára ***** válasza:
Nem, de befújás után várj 10 percet, hogy oldja a váladékot, s csak utána próbáld kiszívni. Mit használsz orrszívásra, szerintem a porszívó csövéhez csatlakoztatható a leghatásosabb.
2012. márc. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen azt használjuk!!Köszönöm a segítséget és a válaszokat :) !!!Reméljük minden rendben lesz!!!
2012. márc. 7. 08:58
 8/9 anonim ***** válasza:

jajj dehogy vidd el orvoshoz!!!

egyrészt, 2 hónapos, minek megbetegíteni??? ha baj is van akkor is először kérdezd meg a dokit, hogy nem jönne-e ki, ne vidd betegek közé ha nem muszáj!


másrészt egy kis szörcsögés miatt ki ne hívd a dokit :D most komolyan, ha kicsit meg van fázva, mit csinál az orvos? :) semmit! :) nyugi! azt mondaná, anyuka, adjon neki cebiont ;)


a szörcsögés normális, a tej az orrához folyik, attól van :) kis köhintés se jelent semmit, sőt ha néha tüsszent is normális, hisz neki még nincs szőr a nózijában így a port semmi nem fogja meg, ami piszkálja a torkát, orrjáratát.


ha folyik az orra, köhög, tüsszent akkor megfázásról van szó.

de mondom, ha ilyet tapasztalsz akkor hívd fel az orvost és beszélj vele mielőtt a beteg rendelésre mennél vele

2012. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nasivint semmiképpen nem ajánlom, mert kinyírja az orrnyálkahártyát! Ha nagyon taknyos lenne, akkor szabad csak 1-2 napig mondjuk.

Szerintem semmi baja, én nem tennék vele semmit. Ha egy picit meg is fázott, majd meggyógyul. Az a lényeg, hogy ne legyen láza és rendesen egyen. Ha ez a helyzet, akkor nincs miért aggódni:)

2012. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!