Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha beteg a gyermeked, pl....

Ha beteg a gyermeked, pl. lázas, hány, hasa megy, bementek aznap reggel dolgozni a munkahelyeekre?

Figyelt kérdés
késö este lett beteg,és neked reggel menni dolgozni, de van mama aki tud rá vigyázni. ilyenkor bementek dolgozni, vagy a mamára hagynád?
2015. júl. 31. 10:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

ez függ a gyermek életkorától, függ attól, hogy milyen a főnököm, mert sajnos nagyon sok munkahely van ahol nem tolerálják ha otthon maradsz a gyerekkel...

nekem olyan munkahelyem volt (jelenleg gyes-en vagyok itthon a kicsivel) ahol nem volt probléma ha reggel beszóltam, hogy lebetegedett a lányom, így én mindig itthon maradtam vele, bár szerencsére nem beteges így elég ritkán fordult elő

2015. júl. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk az a policy, hogy ilyenkor telefonálunk/sms-t külünk a főnöknek és ő nyugtázza. Aztán az orvos után ismét felhívjuk, hogy kb. hány napig várható, hogy távol leszünk.

De ez az eljárás megegyezik azzal, mintha én kelnék lázasan és saját magam miatt nem tudnék dolgozni menni.


Gyerek előtt is így működött, felkeltem hajnalban, rosszul voltam, az időpont miatt sms-t küldtem, főnök nyugtazta. Délután meg felhívtam, hogy az orvos X napra kiírt, ennyi.

2015. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, férjem meg kötetlen munkaidőben dolgozik, ő is csak telefonál egyet és ennyi.
2015. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a MÁV-nál dolgoztam művezetőként, nem mentem be reggel, csak felhívtam a főnökömet. Nem volt gond belőle, a kollégáim meg tudták oldani, oda-vissza működött a dolog.

A postán viszont gondban voltam. Kétszemélyes kisposta, egy ember nem tudja megoldani, helyettest legkésőbb előző nap lehet kérni, mert nem tartanak plusz beugró embert. Ilyenkor vagy a férjem maradt, vagy ha neki is halaszthatatlan volt, akkor apu hajnalban lehozta anyut, én meg mentem dolgozni.

2015. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
hát pont ez a helyzet, amit az utolsó irt, a posta m. helyen. nállam is sajnos ugyanaz a helyzet, hogy nincs hirtelen beugro. de azt hogy oldottad meg, bekellett menned reggel? nem volt lelkiismeret furdalásod, mert elvégre a gyermekem lenne az elsö!
2015. júl. 31. 10:43
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy bementem. Nem tudtam mást csinálni. Te is tudod, hogy van x számú rendszeres helyettes, őket kiküldik a szabin levők, betegek helyére, de egy sincs szabadon. Pedig jó lenne, ha lenne 1-2 készenlétes, akiket akár reggel is lehet ugrasztani. De nincs. Még az is problémás, ha másnapra kellenek, mert akkor is valahonnan vissza kell hívni őket, a szabin levőt meg berendelni.

Nyilván car érzés mamira hagyni a gyereket, de olyan nincs, hogy a posta miattad nem üzemel. Amúgy is alig tudtuk vinni ketten, mert előtte 3-an voltunk 8 órásak, és volt egy 4 órásunk is.

Nekem azért mákom volt, mert anyuékat hajnali kettőkor is felzavarhattam, és reggelre ott voltak. Nem beszélve arról, hogy akár férjem, akár anyám teljes értékűen helyt álltak beteg gyerek mellett is, én meg napi 66-szor hazaszóltam.

Ja, amúgy végül szakítottam a postával.

2015. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van aki vigyázzon rá, egyértelmű hogy betegek dolgozni
2015. júl. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Betegek -bemegyek akart lenni
2015. júl. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nálunk mamának tudunk szolni ilyen esetben.persze rossz hogy nem tudok itthon maradni,de az ember manapság félti a munkahelyét is.
2015. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

igen, és ezt elég nehezen viselem, és én is haza telefonálok ilyenkor.nyilván mama is vigyáz rá, de azért valahol ugy gondolom,az anyuka mellett lenne a legjobb. viszont ha nem megyek be, akkor a munkatársammal tolok ki.

igaz én 13 óráig dolgozom, 8 ig férjem otthon van vele olyankor, tehát 8-13 ig kell a mamával lenni. de gondolok arra, ha tényleg komoly a baj, nem egyszerübb kis betegség.

2015. júl. 31. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!