Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Pitvari és kamrai sövényhiány...

Pitvari és kamrai sövényhiány ( 11hetes babámnak van ez a betegsége)?

Figyelt kérdés
babàmnak van ez a betegsége). Mik a tünetei? Mire kell fokozottabb figyelmet fordítani ebben a nagy melegben? Magàtol gyógyult vagy műteni kellett? Hànyéves koràra gyógyult meg, nőt össze a lyuk? Van olyan tevékenység amit ő nem végezhet? Pl: sport Az orvos nem volt túl segítőkész, csak azt a vàlaszt kaptuk, hogy adjunk neki egy kis időt.
2015. aug. 6. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Nem azon kell ilyenkor gondolni hogy mit nem spórolhat hanem hogy egyáltalán megmarad-e.
2015. aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A pitvari és kamrai sövényhiányok (szeptum defektusok) a szív bal és jobb felét elválasztó falon (sövényen vagy szeptumon) elhelyezkedő lyukak. A pitvari sövényhiányok a szív felső (itt kerül a vér a szívbe), míg a kamrai sövényi árnyék az alsó (innen pumpálódik a vér a nagy erekbe) üregei között találhatók. E lyukakon keresztül tipikusan bal-jobb sönt alakul ki. Sok pitvari sövényhiány magától záródik, többnyire az első életév során, számos kamrai pedig az első két életévben.

A pitvari sövényhiánnyal született csecsemők és idősebb gyermekek nagy része tünetmentes. Súlyosabb esetben szívzörej, fáradékonyság és nehézlégzés alakulhat ki. A tünetek az életkor előrehaladtával súlyosbodnak. A szívelégtelenség például kifejlődhet akár középkorúakban is.

A kamrai sövényhiány mérete változó; lehet csupán kicsi, panaszt nem, csupán szívzörejt okozó, általában magától záródó elváltozás, vagy akár már csecsemőkorban tüneteket okozó, nagy defektus. A jelentős kamrai sövényhiányok általában súlyosabb tünetekkel járnak, mint a pitvari szeptum defektusok, mert nagyobb a lyukon átjutó vérmennyiség. A megszületést követő 6 hétben, a tüdő érésének jellege miatt egyre nagyobb lesz a sönt. A szívzörej hangosabbá válik, a tünetek pedig (jellemzően a szapora légzés, a verejtékezés és az etetési nehézség) rosszabbodnak. Enyhe tünetek esetleg vizelethajtókkal (pl. furoszemiddel), vagy az érpálya véráramlással szembeni ellenállását csökkentő gyógyszerekkel (pl. kaptoprillal) kezelhetők. Ha a pitvari vagy kamrai sövényhiány nagy, vagy tüneteket okoz, általában a nyílás sebészi zárására van szükség."



A súlyosság mértékét orvos tudja megállapítani, mi itt kristálygömbbel kevesek vagyunk hozzá.

2015. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vàlaszoló ,ritka nagy gyökér vagy,gondolom nincs orvosi diplomàd a szaros 43 százalékoddal.

Kérdező,az én kicsimnek is ez a baja,ő 7 hetes, 3-3 mm volt mindkèt lyuk születèskor,a 3 hetes kontrollon mâr csak 1 mm. Nektek mennyit mértek?nem mindegy.a pici könnyebben beforr.a nagyot ha nem forr be,ovis korban műteni kell.az sem mindegy,hogy pontosan hol van a lyuk,azon belül hogy kamra,mert pl nekünk a szívizomban van ami kedvezőnek szàmit.

2015. aug. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi hogy nekünk azt mondtàk hogy bàrmit csinàlhat.annyi hogy endocarditis profilaxis kell,ezt mondtàk nektek?bàrmikor làzas beteg vagy műtik vagy fogàszati kezelès kell neki akkor azonnal antibiotikumot kell szednie,ez fontos.
2015. aug. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Kedves" 1. vàlaszoló mindenhez ilyen rossz és bunkó a hozzà állàsa?

Kedves 2. köszönöm . :)

Kedves 3. A lányomnak a pitvari sövényen centrálisan 3mm, a kamrai sövényen 3-3,5 mm a csúcs közelében. Sajnos nekünk az első kontrolra nem javúlt, de nem is romlott.Remélem az októberi kontrolra már nekünk is kisebbek lesznek. :)

2015. aug. 10. 08:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gyakori, altalaban beforr magatol, hogy no.

Egy gyerekapolo :)

2015. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3.vagyok...Akkor kábé akkora mint az én kislányomnak. van az indexen egy fórum, szívbetegen született a gyerekem -ez a címe. én végigolvastam,számtalan ilyen esetet leír és kicsit megnyugodtam. Ajánlom neked is.
2015. aug. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!