Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az törvényszerű, hogy minden...

Az törvényszerű, hogy minden kisgyerek beteges lesz, amint közösségbe kerül?

Figyelt kérdés
Az én manóm még nem jár, majd az óvodát kezdi februárban, de előre rettegek. Szeretnék visszamenni dolgozni, de ,hogyan, ha állandóan beteg lesz? Ő egyébként is betegesebb az átlagnál. Ettől neki erősödik az immunrendszere, és ellenállóbb lesz az oviban,vagy pont ellenkezőleg, akkor kezdődik majd igazán a lázas korszak?

2015. aug. 15. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk pl. nem voltak betegesek a gyerekek, a lányom 2 napot hiányzott egy hányós vírus miatt az oviból kiscsoportban, ez volt az össz betegség.

A fiúk sem sokat, kivéve a bárányhimlőt.



A betegségektől erősödik az immunrendszere, igen, sok fertőzésre már kevésbé lesz fogékony.

2015. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, de a gyerekek többségére igaz.:)

Nálunk kevés gyerek van az oviban, kis településen élünk, 30 ovis gyerek van, de amikor kialakul egy komolyabb fertőzés az oviban, akkor rendszerint 4-5 gyerek marad, aki nem kapja el.

2015. aug. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagylányom nem lett beteges, persze előfordult hogy kicsit náthás volt, de alig hiányzott már kiscsoportban is. Kistestvérei már picinek is betegesebbek voltak (a nagytól elkapták és sokkal súlyosabban jött ki rajtuk), kisebbik lányom tavaly volt kiscsoportos, nagyon sokat volt beteg, szinte többet volt itthon mint az oviban.
2015. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát biztos gyerekfüggő, de szerintem készülj, hogy 2 hét bölcsi után 1-2 hetet otthon lesztek, vagy lesz a gyerek valakivel. Az én gyerekem alig volt beteg, amíg itthon voltunk, bekerült a közösségbe és már az első héten lebetegedett. Aztán ment egy kicsit és megint.
2015. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem volt àllandóan beteg. Bekaptuk a bàrànyhimlőt, meg még 1-2 jàrvànyt, ami végigment az egész ovin, kb.3-szor egy hetet voltam vele itthon egész évben. Rengeteg vitamint szed, soha nem volt beteges, mondjuk mi is ritkàn vagyunk, szóval szerencse. De az egy hét itthon, egy hét oviban nàlunk nem jött be.


Szerintem ha amúgy beteges a kisgyerek, akkor nagyobb az esélye, hogy tényleg elkap majd minden cart. Vitamint kezdjetek el szedni.

2015. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányaim nem voltak betegesek az ovi előtt. Amióta járnak, azóta szinte folyamatosan betegek. Pár napot mennek, és összeszednek valamit. Nyáron itthon vannak, akkor nem szoktak elkapni semmit.

Szerintem ez a többi szülő hozzáállásától is függ. A lányok csoportjába járnak olyan gyerekek, akik lázasan, taknyosan, köhögve is minden nap ott vannak. Volt olyan eset, amikor reggel elküldték a lázas gyereket, akit két óra múlva belázcsillapítózva friss orvosi igazolással vissza is hoztak. Ezzel nem lehet mit kezdeni...

2015. aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!