Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rejtélyes kóbor láz? Mi lehet ez?

Rejtélyes kóbor láz? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Tegnap este lázas volt a 2,5 éves kisfiam. 38,2, nem olyan magas. Adtam neki Nurofent, szépen le is ment. Ma hajnalban arra keltünk, hogy félrebeszél, 39,3 fokos láza van. Adtam neki kupot, FÉL órán belül lement neki 37,8-ra?! Semmilyen tünete nincs. Eszik jó étvággyal, iszik, játszik, vigyorog, szaladgál. Csak a feje volt meleg, a végtagjai hidegek voltak végig. Ez mi? Járt már valaki így? Ez lehet a melegtől? Kb 30 fokos a szobája, nem tudom lehűteni. Amikor ilyen lázas, akkor mindig levert, kedvetlen, erőtlen, és a lázcsillapító is kb 1-1,5 óra múlva kezd el neki hatni általában. Ráadásul ma pont nem rendel az orvos... Ha újra belázasodik viszem ügyeletre.

2015. aug. 13. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem kóbor láz, vmi vírus.

:)

2015. aug. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk már kétszer is volt ilyen, hogy a lázon kívül semmi tünete nem volt a világon. Én elvittem a láz miatt orvoshoz, azt mondta vírusos és, hogy a torka is piros egy icipicit pedig evett is rendesen. Pár napon belül el múlt Cebion-t és Calcimuscot kellett adnom neki a lázcsillapításon kívül. De azért én megnézetném biztos ami biztos nincs-e valami neki gyulladásban.
2015. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk. Kisfiam hétfőn este lázas lett, 38,5. Azt furcsáltam, hogy közben futkosott, enni kért.... Máskor meg elfekszik, nyomott, de most nem volt. Éjjel megint lázas lett. Elvittem kedden dokihoz, semmit sem talált. Annyit mondott hogy ha lázas lesz, csillapítsuk, ha nem múlik, akkor vigyük vissza. Azóta nem volt lázas. Viszont azt is kérdezte, hogy voltunk-e Balatonon. Igen, múlt héten.
2015. aug. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most meg már csak minimálus hőemelkedése van, 37,3. Ráadásul most tudtam meg, hogy szabin van a háziorvos.Balcsin nem voltunk, mert egyszer mentünk el termálba, légcső és gégehurut lett a vége, kb két hete gyógyult ki belőle. Azóta sehol nem voltunk, tényleg sehol, el nem tudom képzelni hogyan szedhetett össze valamit. Én ezért gyanakodtam a melegre.Csórikám nyakig betakarózik, nem számít hány fok van, meg mennyire izzad... Szerintetek a biztonság kedvéért bevigyem ügyeletre? Csak este tudnám, mert napközben ugye nincs ügyelet, a háziorvos meg szabin van, és amúgyse rendelne ma, ezért nincs is a rendelőben senki aki helyettesítené. :'(((
2015. aug. 13. 08:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor vitamint és Calcimuscot adhatok neki én is önhatalmúlag?
2015. aug. 13. 08:02
 6/8 anonim ***** válasza:
C-vitaminnal gondot nem csinálsz. A mi gyerekorvosunk minden vírusos betegségnél mondja a Calcimuscot, de csak 3 napig 2X fél ampullával.Elég gyorsan meg szokott gyógyulni. Szerintem nyugodtan adhatsz neki.
2015. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom kedd éjszaka lázasodott be, 38,7, kapott Nurofent, és hajnalban mi is magas lázra ébredtünk, 39,5 volt akkor már. Kúpot adtunk neki, egy kicsit lement. A gyerekorvosunk szintén szabin van, a helyettes doki nem találta a láz kiváltó okát, ezért elküldött a Heim Pálba, ahol sürgősséggel megcsinálják a vizeletvizsgálatot (a kislányom elvileg egy kicsit hajlamosabb a húgyúti fertőzésekre egy veleszületett veseprobléma miatt, a gyakorlatban még soha nem volt ilyen problémája, de amúgy is ilyen esetben mindig kell vizeletvizsgálat, ha nincs más tünet, gyakran okozza ez a magas lázat és csúnya szövődményei lehetnek). Megnézték a fül-orr-gégészeten is, vért is vettek tőle, de minden eredmény tökéletes lett, úgyhogy vírusfertőzésre gyanakszanak. Ma már egyáltalán nincs láza, éjszaka sem volt, pedig tegnap alig tudtuk neki levinni, remegett a láztól reggel, aztán egész nap 38,5 körül volt, folyamatos csillapítás mellett.
2015. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, adtam neki vitamint és kalciumot, nekünk is mindig azt írja fel a doki. Sajnos valószínűleg tényleg vírus lesz, mert megint lázas szegény :'-( 4-től van ügyelet, elviszem.
2015. aug. 13. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!