Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » MMR és bárányhimlő oltás után...

MMR és bárányhimlő oltás után milyen mellékhatások jelentkeztek a gyereketeknél?

Figyelt kérdés

Kedden kapta meg őket egyszerre. Az orvos mondta, hogy jó eséllyel 8 nap múlva (statisztikai/tapasztalati alapon) belázasodik. De addig is köhöghet, folyhat az orra.

Lekopogom, eddig semmi tünete, de kicsit félve várom a kedd-szerdát...


2015. aug. 24. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:

2. nap lázas lett, biztosan attól, mert ilyen igazi, 38.5-39 fokig felment, de estére már semmi.

utána melegkiütéses lett egy hétig a háta, de a védőnő szerint az oltás jött ki rajta. (nem látta a kiütéseket, mert nyaraltunk és csak utólag mondta rá az oltásra, akkor volt a hőségriadó és tuti melegkiütés volt, de mindegy)

közben kijött két foga is, úgyhogy orrfolyás is volt, szerintem az sem igazán az oltás miatt, mert minden fogánál szívtuk az orrát eddig.

Nálunk ennyi, de csak a láz volt szerintem az oltás miatt.

2015. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* bárányhimlőoltást nem kapott, azt nem tudom
2015. aug. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig egyedül a két hónapos kori Prevenar oltásnál jelentkezett 24 órával később magas láz. Azt szerencsére levitte a gyógyszer, a következő Prevenarnál már nem volt semmi.
2015. aug. 24. 08:39
 4/4 anonim ***** válasza:
A lányom is egyszerre kapta, de semmi baja nem lett, mint ahogy az előző oltásoktól sem.
2015. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!