Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 megfázásos kérdés (15 hós)?

2 megfázásos kérdés (15 hós)?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, a doktort szeretném elkerülni ha lehet, mert mindenre antibiotikumot ír fel rögtön, gondolkodás nélkül.


Egyik: ha én meghűltem, de csupán enyhe hörgő- és felsőlégúti gyulladásom van láz nélkül, orrváladékozással, enyhe kevés köhögéssel, láz nélkül, de minden köhögésnél, vagy tüsszentésnél zsebkendőt használok v kimegyek az erkélyre, gyakran szellőztetek, és minden ilyen után is alaposan mosom arcom kezem, a babát nemigen puszilgatom max ruhában a pocakját, akkor mégis hogy kaphatta el a kicsi tőlem???(amúgy kezelem magam vitaminkúra és neocitrannal, már gyógyulok is, mondhatni 3 napos az egész dolog)


Másik: vettem a kicsinek Cebion cseppet, kizárólag orrfolyás, tüsszentés a tünete(első nap..), láz nincs, nem köhög, torka nem fáj, eszik rendesen, jókedvű, jó alvó. Rá van írva hogy kisgyerenek napi 10 csepp. beadtam egybe(azt nem írta hogy egész napra el kellene osztani)de szóval alaposan félrenyelte. ilyenkor adjam be újra, vagy holnap kapja csak megint a tíz cseppet?


a nurofenezést is szeretném kikerülni, mert borzasztó, hogy 3 nap után(javasolt kúra doktor előtt) dobhatom a kukába, mert felbontás után csak 1 hónapig szabad használni és jobb esetben nem betegszik meg újra egy hónapon belül legalább(amúgy közösségbe még nem jár)


2015. szept. 3. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy légtérben vagytok, simán elkaphtaja, vagy ő is megfázott.

Persze, rossz kidobni a gyógyszert, de szerintem ne a gyerek gyógyszerén spórolj.

A Cebion cseppet, hogy adtad neki, hogy félrenyelte?-valamibe keverd neki bele, mert kegyetlen savanyú és úgy jobban meg fogja inni.

2015. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!