Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orrszívásnál technikai tanács...

Orrszívásnál technikai tanács kisgyereknél?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem beteges, utoljára akkor volt náthás, amikor még csak kúszni tudott. Akkor aránylag egyszerűen le lehetett fogni.

Most már jár, sokkal ügyesebb a mozgása. Ha megpróbálom a két lábam közé fektetve lefogni lábbal, akkor hidat csinál, tekereg és simán kifordul a lábaim alól. No meg az ereje is nagyobb lett.

Már ott tartok, hogy ha nagyobb erőt fejtek ki a lefogásánál, akkor sérülést okozok.

Van olyan technika, amivel hatékonyan, de zúzódásmentesen lehet lefogni?


(Ráadásul lapított orrformát örökölt, ami még jobban nehezíti, hogy jó szögben lehessen tartani a szívófejet és ne a belső orrcimpájára cuppanjon rá, hanem az orrjárat irányából szívja a cuccot.)


2015. szept. 9. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk az jött be, hogy szemből fölétérdeltem és a térdeim között tartottam a fejét. Így csak a fejét rögzítettem, mégsem tudta elérni sem kézzel, sem lábbal az orrszívót, kifordulni sem tudott, nekem pedig volt két szabad kezem. Később, amikor már együttműködő volt, az ölemben ülve szépen engedte kiszívni.
2015. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ami bevált:


hagytam, hogy játszon a porszívóval, majd az orrszívóval kiszívtuk a macik orrát, az enyémet is (persze csak úgy látszott, és rá is játszottam kicsit, hogy "jaj de jó, most már kapok levegőt!"), a végén meg magának csinálta. Persze, próbáltam én irányítani.

Előtt a sprayt is magának nyomja egy ideje.

2015. szept. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A spray-vel semmi gond, azt szereti, tartja a fejét, hogy befújhassam. (15 hónapos, ő még magának nem tudja használni.) Sőt, egyszer elbénáztam és arcon fújtam vele, azon nagyon röhögött.

Az orrszívóval is szívesen játszik, leginkább az a baja, amikor lefogjuk, nem is maga a szívás. Utána rögtön el akarja kérni a fikás tartályt.

Bőrét is szívtuk, mindenkinek végigszívtuk az orrát a családban (még a nagyszülők is beszálltak a jó ügy érdekében) a kutyán kívül. Plüssök, családtagok.

Sőt, ha a kezébe kerül az orrszívó, nyomja bele az orromba vagy a sajátjába, ergo tudja, hogy mire való.


A szemből térd közé fogós verziót megpróbálom, ezzel még nem próbálkoztunk :)

Férjem még szerencsétlenebb, ő jobban fél a saját erejétől, nehogy véletlenül megroppantsa a gyereket a nagy küzdelemben.

2015. szept. 9. 12:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem, mi a probléma. :)

Ha bedugja az orrába, te bekapcsolod a porszívót és kész :)

2015. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Annyira nem hülye, csak akkor teszi oda, ha szét van szedve. :)

Ha össze van rakva és a porszívóra is rá van csatlakoztatva, akkor vagy megpróbálja szétszedni, vagy menekül.

2015. szept. 9. 16:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Sőt, amíg elfordulok, hogy bedugjam a porszívót, már lelép és nagyon kreatívan tud elbújni (pl. függöny mögé, ami csak a felsőtestét takarja...).
2015. szept. 9. 16:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Csoda történt; egy csomó lelkizés és "jajjdeügyesvagy" után eljutottunk oda, hogy lefogás nélkül, megadóan fekve tűri az orrszívást. Nem rángatja a fejét, nem sír, nem menekül, nem csapkod.
2015. szept. 10. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!