Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kinőhette 1 éves kisfiam a...

Kinőhette 1 éves kisfiam a tejallergiát?

Figyelt kérdés

1 hónapos kora óta tudjuk, hogy tejfehérje allergiás, én is diétáztam a szoptatás miatt, hozzátáplálásnál is betartottunk mindent. Még fél éves korában volt egy próbálkozás a doktornőnk részéről, amikor kapott egy magasan hidrolizált tápszert, 2 napig sugárban hány és hasmenése volt.

Viszont 4 napja a mamája megetette sütivel, másnap meg fagyival. Semmi gond nem volt, sem pöttyök, sem emésztőrendszeri tünet. Lehet, hogy kinőtte, vagy csak nem telítődött a szervezete a tejjel és azért nem mutat tüneteket? Másfél éves korára van terhelésre előjegyezve, augusztusban voltunk gasztroenterológusnál.



2015. szept. 9. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:

gratula a mamának...

egyébként nincs olyan, hogy 1 éves tejallergiás, 2 éves kortól számít allergiának, előtte akár élettani is lehet és akkor kinövi. de persze ahhoz az is kell, hogy 2 éves koráig semmi de semmi tejes dolgot ne kapjon...

mi így tettünk, se tejtermékek, se olyan kifli amiben van tej se fagyi, még a felvágottakat is megnéztem. 26 hónapos korában mondta a doki, hogy akkor kezdjük el kóstoltatni...

most 5 éves, szerencsére nem allergiás rá, évente megyünk allergia tesztre :)


mamának magyarázd el, hogy az egészség lenne a legfontosabb, nem egy pillanatnyi élvezet. 1 évesnek egyébként se kéne fagyit ennie, de így, hogy lehet összefossa magát tőle és örökre allergiás lehet emiatt, talán nem kéne ezzel játszania

2015. szept. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet. Én nem kockáztatnék a helyedben, megvárnám a tesztet. Nekünk ez vált be. A teszt már nem mutatott ki semmit. Pedig hasonlóan kemény hányással jött ki az allergia két hónaposan. A teszt után is fokozatosan kell bevezetni a tejet. Pl. A joghurtot nem volt hajlandó megenni. Most már mindent eszik, kívánja is. Kornflakes reggelire :)soha nem reméltem, h igy is lesz. Kitartás.
2015. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!