Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vajon mikor kapják meg a...

Vajon mikor kapják meg a babák az elmaradt BCG oltást most, hogy elvileg ujra lesz oltoanyag?

Figyelt kérdés

Szeretnek olyan anyukakkal beszélgetni akiknek babaja szinten nem kapott bcg oltast. Kinek mi a velemenye? Esetleg most hogy elvileg okt. -tol kezdenek újraoltani kit mikor oltanak?

Nalunk aug. 24en szuletett a kisteso es akkor már egy honapja nem oltottak. Engem kimondottan aggaszt főleg h a nagyobb most kezdte az ovit. Ki tudja mit hozhat haza. Szerintem sokan vagyunk igy ezzel.



2015. szept. 16. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Én azt tudom mondani,amit tegnap a hírekben hallottam.A védőnő vagy a gyerekorvos fogja értesíteni a szülőket az oltás időpontjáról,mert egy ampulla 3 babának elegendő,és így meg kell várniuk,míg megvan a 3 fő.
2015. szept. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, fölösleges aggódnod, TBC-t nem lehet csak úgy elkapni.
2015. szept. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nem oltottak?

Miért? Miről maradtam le???

Második gyermekemet várom október végére, az elsőt még ott a kórházban beoltották a 3.nap, merthogy anélkül nem mehet haza.

2015. szept. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Oké, utánaolvastam egy kicsit. Oltóanyag hiány volt, de lassan helyreáll.

2015. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem az hogy nagyon aggódom de picit nyugodtabb lennék ha ugyanazt megkapna mint a nagyobb. A vedonom tegnap volt. Ok is csak tippelnek.

De már kaptam oltasellenes propagandát privatban. 😀 Nem is írtam ra vissza.

Előre kijelentem azoknak akik ilyen levelet kuldenek hogy átsiklok rajta. Ahogy őt az en velemenyem úgy engem at övé nem hat meg. Ne is irjon nem erdekel.

Mindenkinek koszonom a választ ment a zöld kéz.

2015. szept. 16. 19:41
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Hidd el, hogy még szerencséd is van ezzel. Angliában legalább 30 éve, Skandináv orszàgokban ès német területeken sem adnak Bcgt oltást.

Követéses vizsgálat ráadásul kimutatta, hogy azok akik kaptak bcg oltást felnôttként gyengébb immunrendszerük van. Szerintem ne aggódj, inkább örülj. Reméljük sokáig nálunk sem lesz már ez a Bcg és kivonják, mint ahogy azt már szinte mindenhol megtették.

2015. szept. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na ezt nem tudtam. Erdekes info. Itthon ugyebár bevett oltas tipus. Amugy nem vagyok nagy oltás manias. Egyedül még az agyhártya elleni amit fontosnak tartok kimondottan de ilyen hogy rota meg egyéb betegsegek amik eleve átmennek az emberen azt feleslegesnek érzem dempersze maga dönti el mindenki. ☺
2015. szept. 17. 08:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Sokáig nem tudtam én sem erről..csak aztán utána olvastam:-)
2015. szept. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 an1ta válasza:
Sot mar Szlovakiaban sem kotelezo a BCG 2012 ota.
2015. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!