Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Oltóanyag hiányában másnál is...

Oltóanyag hiányában másnál is maradt el kötelezően beadandó oltás?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kisfiam, a héten kellett volna kapnunk, egyelőre elmaradt.

2015. júl. 9. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Majdnem elmaradt az utolsó kötelezőnk nekünk is, de végül még épp megkapta. Van ilyen, sajnos, nehézkes az utánpótlás.
2015. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elmaradt, és a következő oltással egyidőben kapta meg.
2015. júl. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A következővel egyszerre? tehát akkor négyet kapott????mert mostanában kettesével kapják a picik az oltást (legalábbis 2 és 4 hónaposan tuti!)
2015. júl. 9. 21:18
 4/13 anonim ***** válasza:

szerintem akkor kapnak duplaoltást ilyen kicsiként, ha nem köteező is van közte, pl Prevenar, Meningitec.


nálunk most a Meningitek a hiánycikk, felírt helyettesítőt, de várunk még egy hetet, hogy be tudják e szerezni

és remélem a kötelezők nem hiánycikk, nekünk majd a 1,5 éves jön

2015. júl. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tévedés! Csak a kötelezőeket adatjuk be és kettesével adják nekik!
2015. júl. 9. 21:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen nálunk is maradt el, és így egy hónap csúszással kapta meg, nem kapott négyet egyszerre.
2015. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

előveszem az én babám oltáskönyvét, kérhetem írd le te is?, már kíváncsi vagyok


születéskor BCG kötelező egy oltás

2 hósan kapott egy kötelezőt(pentaxin) plusz egy nem kötelezőt (Prevenar)

3 hósan egy kötelező (pentaxin ismét)

4 hósan egy kötelező (pentaxin ismét..)és két nem kötelező(prevenar ismétlés és rota elleni)

5 hósan nem kötelező (rota ismét)


1,5 évesen már 2 oltást kap, mindkettő kötelező, de ilyen addig nem fordult elő...

2015. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az lehet a különbség utolsó, hogy biztos idősebb a gyerkőcöd, mert a prevenar is kötelező már, most gyorsan én is megnéztem a kiskönyvet, hogy jól emlékszem-e :)
2015. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
pont erre lyukadtam ki én is, hogy a Prevenart kötelezővé tehették...én babám tavalyi születésű
2015. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De mi lenne a másik három oltás legközelebb?

Egyébként a fiunknak is eltolták három hónappal a 18 hós oltását. A mi doktornőnk kettőnél többet nem ad be egyszerre, és két oltás között el kell telnie minimum egy hónapnak, de jobban szereti, ha 6 hét telik el.

2015. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!