Ételallergia lehet?

Figyelt kérdés

Először azt vettem észre, hogy kis hólyagok jelentek meg a fiam száján, aztán felpüffedtek az ajkai egy kicsit és szürkésebb is lett az alsó ajka belülről. Ez tegnap előtt volt, és nagyjából már el is múlt. Viszont tegnap estére a fenekén, ahonnan a kakit törlöm pelusban, csupa kis hólyagos kiütés lett. Először evett ananászt életében és ezt követően pár órával kezdődött a dolog.

Megyünk este bőrgyógyászhoz, de érdekelnének vélemények és tapasztalatok!

Köszönöm!


2015. szept. 21. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Akár, de valószínűleg az orvos is azt fogja mondani, hogy tartózkodjatok az ananásztól egy darabig, majd kapjon ismét (terheléses próba). Ha megint jelentkeznek a tünetek, akkor allergia.
2015. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet allergiás magára az ananászra, vagy valamilyen benne található vegyszerre. Vagy elkapott valahol egy ilyen fertőző hólyagos (nem tudom már mi a neve) betegséget, és pont ezzel esett egybe. Ilyenkor a kézen is szoktak lenni hólyagok, de tavaly mikor nálunk az oviban volt ilyen járvány, az én fiamnak csak a száján és másnap a fenekén jött elő.

Majd idővel kiderül, ha pár hónap múlva újból kap ananászt. De akkor aznap semmi más újdonság ne legyen, és figyelni kell a reakciót. Esetleg ha lehet belőle bio-t is kapni valahol, akkor első körben majd azzal próbálkoznék.

2015. szept. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Voltunk bőrgyógyásznál. Csak véletlen egybeesés az ananásszal. Igazából herpesz vírus. :(
2015. szept. 23. 08:41
 4/4 anonim ***** válasza:
auch... az sajnos élete végéig elkíséri.
2015. szept. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!