Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha az újszülött osztályról...

Ha az újszülött osztályról úgy engedik haza a babát, hogy csípő negatív, akkor miért javasolt mégis a terpeszbetét viselése? Ti ráadtátok ilyen esetben a babára?

Figyelt kérdés
Császáros baba, és csak 4 hónapos korában lesz a kötelező csípőszűrés.

2015. szept. 24. 08:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azért mert azt írták rá, hogy negatív még észlelhetett olyat a gyerekorvos, ami miatt ajánlotta, azért amit az előttem lévők is leírtak, hogy nehogy később gond legyen. Bár az is igaz, hogy 4-6 hetesen azért meg szokták nézni. Amikor a másodikat szültem a szobánkban a 4-ből 2-nek ajánlotta a doktornő az első hetekre (magára a babára azt mondta, hogy negatív, nem kell rohanni vele a dokihoz :), de picit érzi, hogy nem úgy forog és inkább előzzék meg a gondokat), az egyiknek azért mert a családban volt olyan akinek gondja volt a csípővel, a másik szintén császáros és kislány volt (állítólag kislányoknál jobban kell erre ügyelni). Rám a 4 hetes kontrollon hozta a frászt, mert azt mondta, úgy érzi, mintha kicsit laza lenne neki a jobb oldala, nem vészes de inkább nézessük meg ortopédussal. Szerencsére nem volt vele baj, a doki azt mondta, ő mindent rendben talál, de azért egy hónap múlva menjünk vissza kontrollra, nehogy ilyen időleges legyen, hogy egyszer jobban van egyszer nem. Szerencsére az is rendben volt, így többet nem kellett mennünk. De nálunk is felhívta a figyelmet arra, hogy jobb a megelőzés, pl egy kis tornáztatás (mert az én fiam utált hason lenni) soha nem árt, mutatott 1-2 gyakorlatot, amit pelusozáskor játékként még utána (még nem lett ilyen mozgékony) sokáig csináltunk és tényleg ha figyelmesen csinálod érzed, hogy helyezkedik neki és hogyan nyitja zárja könnyedén, ill ha nem lenne jó mit kellene figyelni. Meg mutatta, hogy mit is kell nézni alapban. Szerintem ez kellene hogy alap legyen minden kezdő anyukánál és sok ilyen csípőgond is elkerülhető lenne.

Na de a lényeg, ha javasolták, akkor tedd rá a babára, ha van, vagy ahogy előttem válaszoló is írta, hasonló hatást mással is elérhetsz és ha sokallod a 4 hónapot kérd meg a gyerekdokit adjon beutalót (nálunk kicsikre előjegyzés sincs, hanem mész és rögtön be is hívnak) vagy magánrendelés, ha az megnyugtat.

2015. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én hathetesen elvinném ultrahangra (has-koponya-csípő), addig pedig kendőben hordoznám. Az biztosan nem árt, és ha kicsit kötöttebb a csípője, tuti használ :)


Ha kislányod van, és Neked csípőficamod van, akkor neki tuti kell segítség, mert öröklődik.

2015. szept. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!