Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Makacs náthával mit lehet...

Makacs náthával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

17 hónapos, egy hete folyik az orra. Ezen kívül semmi baja. Vizes-fehéres a váladék. Mára annyira durva lett, hogy 10-20 percenként szívni kell és elég szép mennyiség jön ki belőle. De látom, hogy kezd fájni az orra, gondolom a sok vákuum nem tett jót a nyálkahártyájának.

Néha sós vizes orrspray-vel is belefújok, de 10 percenként nem akarom használni.


Én is elkaptam, csak én köhögök is (ezt szerencsére megúszta, bár kettőnk közül csak én dohányzom :)). Az orrfolyás hasonló, bár én tudok durvább anyagokat is használni (felnőtt orrspray), ami a tünetet lenyomja.

De jómagam is tíz percenként telefújok egy zsepit.


Orvos holnap kijön megnézni. Telefonon beszéltem vele pénteken, akkor mondta, hogy vírusnak tűnik, úgyhogy C vitaminon kívül sokat nem tud tenni ő se.

Az egész napra elosztva kapja, de nem segít.


Bármilyen házi praktika? Gőzölni nem szeretném, mert az balesetveszélyes, de ezen kívül mindenre nyitott vagyok.


2015. okt. 18. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hamar túl lesztek rajta,ha már 1 hete tart. Viszont érdemes sóoldatos orrsprayt használni,vagy nasivint ,ha úgy látod el van dugulva. Nekünk annó fül- orr gégész xizalt is ajánlotta. Igaz ez allergiára van,de szerinte ettől hamarabb abbamarad az orrfolyas,mert mi fülfájósak is voltunk.
2015. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nasivint én használok (meg egy fél gyógyszertárnyi közérzetjavítót és tünetelnyomó cuccot), de neki lehet, hogy többet ártanék vele, mint amennyit használok. Orvosi engedély nélkül erősebb cuccot nem merek nála használni.
2015. okt. 18. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Nasivin orrcsepp, hideg párásító, sok séta a friss levegőn, esetleg ágyláb alápolcolása fejvégnél (a váladék ne folyjon vissza a nyelőcsőbe éjjel).
2015. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

C vitamint adj neki, tényleg ez használ, mióta elkezdte szedni a család, azóta a "nagyobb" betegségek is max. 2-3 nap alatt lezajlanak még a 3 évesemnél is.

A lányomnak alapból napi 500 mg aszkorbint adok elosztva, de betegség esetén ennek többszörösét kapja, el is múlik 2-3 nap alatt és az sem komoly.

Testsúlykilógrammonként kell 30 mg-ot adni alapból, ha beteg, akkor ennek a többszöröse is mehet.

2015. okt. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Ahogy bejön ez az őszi idő, tavaszig folyamatosan adom a C vitamint a gyerkőcnek (ha beteg, kicsivel többet).

2015. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!