Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kivalthatja a horghurutot ha...

Kivalthatja a horghurutot ha ket napig dohanyfustos levegot szivott a kisfiam?

Figyelt kérdés

2 eves kisfiam tavasszal tudogyulladast kapott, amibol hatramaradt egy hosszan elhuzodo horghurut. (6 hetig volt beteg).

Azota sajnos vissza-visszater a horghurut.

Most csutortokon ujra taknyos lett, cataflan cseppet es orrszivast irt elo a doki.

Csutortokon es penteken anyukameknal voltunk, ott is aludtunk.

Szuleim eleg kemeny dohanyosok. Altalaban az erkelyen gyujtanak ra, vagy a konyhaban, nyitott ablak mellett, de ennek ellenere erzodik a cigifust az egesz lakasban. Foleg akkor erezni nagyon, ha hazajovok, h az egesz ruhazatombol, a hajambol mindenhonnan arad a fustszag. (Mi nem dohanyzunk)

Olvastam, h a dohanyzas okozoja a bronchitisnek, de vajon a passziv is, ami jelen esetben ket napig tartott?

Kisfiam szombaton (tehat masnap h hazajottunk a szuleimtol) elkezdett fulladva kohogni, zihalo es sipolo legzessel parosulva. Ekkor mar tudtam h ujra rament a horgoire a betegseg.

Tavasz ota ez a 4. Horghurutja.

Vajon a szuleimnel szivott fust gyullasztotta be most a horgoit? (Ugye a betegseg miatt adott volt egy eleve gyenge immunrendszer)


Akinem sajbalatos modon ebben van tapasztalata, az leirna a velemenyet?

Elore is nagyon koszonom!


2015. okt. 19. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak másfél éves kora óta voltak hörghurutjai.

A gyerekorvoa csak sokára irænyított megfelelő helyre,hamarabb kellett volna!!! Gyermekpulmonológiára nevezetesen,ahol mindenféle vizsgálat elvégzése után fel tudják állítani a pontos diagnózist. Megfelelő gyógyszeres kezelés mellett sokat javult. Viszont kivették a manduláit,azután még jobb lett. 7 éves korára gyakorlatilag évente Max 1-2- szer volt hurutos. Sokat kell szívni az orrát,és még valami!!! Erősítsd a bélflóráját kúraszerűen,ez nagyon fontos ebben az esetben. Mi a pro kid nevű probiotikumot szedtük,szedjük ma is. Emellett a pulmonologus doktornő felírt egy rágótablettát amit napont kellett szedni+ ventolint szükség esetén. Hörgőtágító,köptető mindenképpen kell,különben elhúzódik a köhögéss. Nagyon jó a hidegpárásító is!!

2015. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mi is megyunk pulmonologiara es a venolint is hasznaljuk.

Ez is osszefugg a mandulakkal? Mandulagyulladasa egyszer volt, most a nyaron, de szerencsere abbol nagyon gyorsan kilabalt.

Kivancsi leszek mit mondanak majd a tudogyogyaszaton.

A doktornonk szerint tuti h orokletes, mivel a parommal mindketten pollen allergiasok vagyunk, anyukam pedig akkut horghurutos.

Koszi a tippeket.

Immunerositesre egyebkent a ribomunilt is szedjuk....

2015. okt. 19. 16:10
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekünk először az orrmandulát vették ki,majd 11 tüszős mandula után voltak hajlandóak a garatmandulát kivenni.
2015. okt. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A ribomunylon kívül a bélflórát is erősítsd pro kid probiotikummal.Mert állítólag a visszatérő felső légúti betegségek a felborult bélflórával van összefüggésben.
2015. okt. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Koszi!

Es a pro kid-et akkor adni kell neki folyamatosan?

2015. okt. 19. 18:42
 6/16 anonim ***** válasza:

A hörghurutot bakteriális fertőzés, esetleg lerakódott váladék okoz, nem dohányfüst, csak az ezzel járó irritáló köhögést erősítheti fel max. a füst.

Amúgy ilyen esetben a tünetek megjelenésekor egyből orvos, antibiotikum, mellé ugye probiotikum, ACC és inhalálás, plusz gyakori, napi szinten akkor több orrszívás, amennyiben orrváladék is van. Napi több szellőztetés a lakásban, ködös, nyirkos, párás időben nem túl sokat kint lenni a levegőn.

És ha ezt végig csinálod, akkor hidd el, hogy hamar rendbe fog jönni és semmi drasztikusabb megoldásra nem lesz szükség.

2015. okt. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A pro kid - et kúraszerűen adtam. 1 dobozzal fölszedtünk előírás szerint,majd fél adagot adtam még egy dobozzal,aztán szünet.Ha már láttam beteg lesz rögtön adtam. Ha antibiotikumot is kap főleg kell, ahogy azt az előző írta,de a köptető és az antibiotikummal együtt ne,teljen el kb.1,5 óra.
2015. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló válasza meglepett. a hörghurut az tipikusan vírus, esetleg vírusból bakteriális szövődmény, de a kiinduló mindig vírus. és nem szabad acc-t adni, csak miután hurutos lesz, akkor köptetőt, addig csak ventolin, éjszakára sinecod


mi is sajnos tapasztaltak vagyunk, 20 fölött tartunk a hörghuruttal és abból krupp... tegnap éjszaka is kruppos rohama volt, pedig már az életkora miatt nem kéne :( de most ha minden jól megy, legalább a hörghurutot megússzuk :)


nekem kifejezett mondta a fül orr gégész és a pulmonológus is, hogy nagyon figyeljek, ne szívja passzívan a gyerek a füstöt, mert ez is okozhatja. mi ahol laktunk kisebb korában, ott volt füst, bármit csináltunk, bejött az ajtón, pedig szigeteltük már mindenhogy, de a 12. hörghurut után elköltöztünk.


mi vettünk inhalátort, salvus vizet vagy sóoldatot nyomatunk vele, maszkkal, mert párás a lakás. ha nálatok száraz akkor párásítóba tehetsz salvus vizet, mindenhol ezt "írták fel" nekünk :) sinecod és ventolin ami mindig van itthon, ez az a kombó ami tényleg hat, mellé pedig antihisztamin, mi most a cetirizin, de több féle van, akár a fenistil cseppet is használhatod.

amikor egészséges akkor nagyon sokat legyetek levegőn, főleg télen ugye, sportoljon és járjatok el sóbarlangba. mi sajnos csak nemrég kezdtük, de tényleg mindenki dicséri, sajnálom, hogy nem tudtam róla előbb.

nagyon fontos még, hogy minden nap adj neki egy csepp d-vitamint és c-vitamint.


erről a bélflóra dologról még nem hallottam (nekünk több ismerős az óvodai stresszre fogja), de utána olvasok és szerintem mi is tartunk egy pro-kid kúrát, hátha :)

őszintén már nekem elég, ideje lenne ha kinőné végre :)

2015. okt. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ki fogjatok nőni! Az én fiam most 11 éves,már tulajdonképpen semmi baja,ha meg van fázva. A pro kid- et én ajánlom mindenkinek. Hosszú ideig szedtük szünetekkel. Főleg a kínai orvoslás vallja azt, hogy a bélflóra fejletlensége miatt alakul ki a felső légúti problémák zöme. A pulmonológus doktornő nekünk annak idején singulier minit írt föl,majd mikor erre a támogatás megszünt egy másik fajtát,a nevére nem emlékszem már. Ez a megfázások idején segített a komolyabb hurutos fellángolásokat megakadályozni. Nekünk ettől kezdve mérséklődött jelentősen a problémánk. Sópipa is létezik,ha nem tudtok barlangba járni,az is nagyon jó!!
2015. okt. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Huh, koszi szepen, hogy ennyien hozzaszoltatok! :-)


En is meglepodtem a 6-os valaszolo valaszan. Egyszer sem kaptunk meg antibiotikumot a horgurutra. En is ugy tudom, h virus okozza.


Akkor jol sejtettem, h kivalthatja a passziv dohanyzas is a hurutot! :-(

A cetirizint az elozo horghurutnal mi is kaptuk/szedtuk, de most nem mondta a dokino.

A soterapiara en is gondoltam, de vhol olvastam, hogy a sobarlang nem jo ra, mert nedves. Szaraz soterapia jvasolt. Azt egyenlore nem tudom, h mi az a szaraz soterapi (talan solampa?), de majd utana nezek ennek is.


Ez a belflora erosites komolyan felkeltette az erdeklodesem, utana fogok nezni ennek is.

2015. okt. 20. 12:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!