Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kivalthatja a horghurutot ha...

Kivalthatja a horghurutot ha ket napig dohanyfustos levegot szivott a kisfiam?

Figyelt kérdés

2 eves kisfiam tavasszal tudogyulladast kapott, amibol hatramaradt egy hosszan elhuzodo horghurut. (6 hetig volt beteg).

Azota sajnos vissza-visszater a horghurut.

Most csutortokon ujra taknyos lett, cataflan cseppet es orrszivast irt elo a doki.

Csutortokon es penteken anyukameknal voltunk, ott is aludtunk.

Szuleim eleg kemeny dohanyosok. Altalaban az erkelyen gyujtanak ra, vagy a konyhaban, nyitott ablak mellett, de ennek ellenere erzodik a cigifust az egesz lakasban. Foleg akkor erezni nagyon, ha hazajovok, h az egesz ruhazatombol, a hajambol mindenhonnan arad a fustszag. (Mi nem dohanyzunk)

Olvastam, h a dohanyzas okozoja a bronchitisnek, de vajon a passziv is, ami jelen esetben ket napig tartott?

Kisfiam szombaton (tehat masnap h hazajottunk a szuleimtol) elkezdett fulladva kohogni, zihalo es sipolo legzessel parosulva. Ekkor mar tudtam h ujra rament a horgoire a betegseg.

Tavasz ota ez a 4. Horghurutja.

Vajon a szuleimnel szivott fust gyullasztotta be most a horgoit? (Ugye a betegseg miatt adott volt egy eleve gyenge immunrendszer)


Akinem sajbalatos modon ebben van tapasztalata, az leirna a velemenyet?

Elore is nagyon koszonom!


2015. okt. 19. 14:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kizárt,hogy a passzív dohányzás okozná a hurutot,mindenesetre kerülendő. Esetleg asztmát okoz hosszú távon. A fulladással járó hurutnak a neve asthma bronchiale.vírus okozza,nem a dohányfüst. Persze ettől még nem kell passzívan szívnia,neki sem és egy egészséges gyereknek sem.
2015. okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló vagyok, amikor a kisfiamnak volt ilyen problémája, illetve tavaly elkaptam tőle én is, úgy indult a dolog, hogy antibiotikum, plusz ugye váladékoldás, ami úgy nézett ki, hogy ACC, inhalálás. De 1 hét alatt rendbe jöttünk.
2015. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

En sem ugy ertettem h pusztan a dohanyfusttol lett horghurutja, hanem h odavittem szegenykemet egy fustos kozegbe ugy, h eleve beteg volt. Egyenlore akkor meg "csak" afta volt a torkan...


Kedves 6-os valaszolo: nem lehetseges h nektek mar tudogyulladasotok volt akkor mikor az antib-t kaptatok?

2015. okt. 20. 15:43
 14/16 anonim ***** válasza:

Soha nem volt tüdőgyulladása sem a fiamnak, se nekem.

Szóval nem. Ez volt a gond, kaptunk antibiotikumot és rendbe jöttünk, ugyanis a fertőzés, ami okozta mindezt, az bakteriális volt.

2015. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nézd csak kérdező, találtam neked egy cikket:

[link]

2015. okt. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Koszi!

Ezt a cikket mar en is olvastam.

Igazad van, egy resze lehet bakterialis de a cikk is irja, h az ritka.

En mondjuk nem kerdojeleztem meg a valaszod, csak en is csodalkoztam rajta, mert mi eddig soha nem kaptunk antibiotikumot a horghurutra. (Szerencsere)

2015. okt. 20. 21:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!