Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2,5 éves kislányom meg beteged...

2,5 éves kislányom meg betegedet el kaptuk apátol az influenzát egyenlőre szegénykémnek csak az orra folyik. Elég ha csak ki szívom az orrát vagy valami gyogyszert is adjak neki? Luuf balzsamra gondoltam.

Figyelt kérdés
2015. okt. 23. 06:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha influenzás lenne a gyerek, akkor már rég az orvosnál lennél vele.... Simán csak megfazott. Semmit nem kell adni neki, max vitamint, vagy vitamindús élelmiszert
2015. okt. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Influenza magas lázzal, és fájdalommal jár, végtagok fájnak stb...

Ez egy sima virusos fertözés és az sem biztos, hogy az apjától kapta el. Söt az is lehet, hogy az apa a gyerektöl kapta el, csak elöbb kijött rajta.


Szóval orrfolyás miatt ne rohanj az orvoshoz, közöségbe is viheted. Amire figyelj, hogy minél többet igyon, ha megfelelö rendszerességgel iszik akkor gyenge lefolyása lesz. Ha normálisan táplálod akkor vitaminra sincsen szükség. Orr cseppet használhatsz alvás elött, vagy ha nagyon bedugulva van neki(száján veszi a levegöt).


Az immunrendszer akkor tud csak fejlödni, és erösödni, ha a gyerek minél több vírust elkap. A lényeg, hogy gyors, könnyü lefolyása legyen(mikor tünet mentes is lehet benne egy virus), ehhez rengeteg folyadékot igyon, legyen megfelelöen öltöztetve, és normális étkezése legyen. Mosson kezet minden étkezés elött, vagy ha idegen helyen játszott stb...

2015. okt. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért nem viszed be az ügyeletre?
2015. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs láza, akkor felesleges ügyeletre vinni. Luuf balzsam is jó ötlet, de ő még a Baby Luuf balzamot használhatja.

C-vitamin cseppek sem ártanak, betegség esetén nyugodtan kaphat dupla adagot.

Ha van otthon Calcimusc, az is jó, fél ampulla.

Tengervizes v. sóoldatos orrspray-vel fújd be az orrát először, hagyd kicsit hagyni, majd szívd ki az orrát (porszívós a legjobb) és utána rendes orrcsepp v. orrspray. Én Nasic-ot használok a gyerekeimnek, szerintem sokkal jobb, mint a Nasivin. A Nasivin a legszarabb, amit eddig használtam.

Ha esetleg köhögne is, akkor lándzsás útifű szirup. izlandi zuzmó, attól függ, milyen jellegű a köhögés.

Ha belázasodna és magas láza lenne, amit nehéz csillapítani, akkor ügyelet, ellenkező esetben ráér hétfőn.

2015. okt. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szívasd az orrát, amilyen sűrűn csak kell. Luuf balzsam akkor szükséges tudtommal, ha köhög. Adj neki c vitamint, az jót tesz. Viszont ha a tünetek fokozódnak, vagy az orrváladék elszíneződik, akkor mindenképp vidd orvoshoz.
2015. okt. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Azt elfelejtettem, hogy calsium muscot is adhatsz, kb 2 milit egy nap. Nekem az orvos mindig javasolja, ha nagyon folyik az orra, mert enyhíti a tüneteket.
2015. okt. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Luuf Baby Balzsam jó nátha esetén is, mert tisztítja a légutakat, vagyis az orrt is.
2015. okt. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont multheten volt beteg a lanyom. 20 hónapos. Köhögésre landzas utifuvet kapott nappal nyakoldot éjszakára köhögés csillapítót. Mielott leszivtam az orrát sosvizes orrcseppetbhasznaltam. Alváshoz meg Nasivin Sanft-ot. Laza nem volt. 5 nap alatt at ment rajta. Amit Figyelj hogy amig feher vagy átlátszó a takony addig nyugodtan kezeld otthon ha viszont sárga vagy zold lesz akkor érdemes orvoshoz fordulni. Ja es hagymateat foztam neki. Valamiért nagyon szereti magában, pedig szerintem undorító. Az is jo a köhögésre. Ha belazasodna akkor kúp de csak 38 fok felett.
2015. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat
2015. okt. 23. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!