Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Újszülött kori hallásvizsgálat...

Újszülött kori hallásvizsgálaton volt valakinek rossz eredménye, ami a visszahívásnál normalizálódott?

Figyelt kérdés
Egy hónapos lányom bal füle megfelelt, jobb füle visszarendelt "minősítést" kapott a műszeres vizsgálaton.Egy hónap múlva kontrollra kell mennünk.Bízhatok benne hogy javulni fog a hallása?Aki járt ebben a helyzetben kérem írjon!
2015. okt. 30. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, kisfiamnál ugyanez volt, nekem már akkor mondták, hogy ne idegeskedjek, nagyon sokszor előfordul, hogy mikor csinálják a mérést még tele van a kis fülük mindenféle trutyival - bocsánat a megfogalmazásért, egy hónap múlva visszamentünk, minden a legnagyobb rendben volt, és persze most már azért nem hallja, amit mondok neki, mert nem akarja :-)
2015. okt. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kisfiad első vizsgálata mennyi idősen volt?Mert a miénk így is késve lett elvégezve,mert abban a kórház ahol szültem nincs ilyen készülék.Örülök,hogy nálatok nincs baj,remélem nálunk sincs,de nekünk nem sikerült ilyen megnyugtató,empatikus asszisztensnőt kifognunk.Egyébként egy ilyen eredményt nem is engedném,hogy ő közölje a szülőkkel.Igenis elvárnám,hogy egy ilyen esetben orvos adjon felvilágosítást!
2015. okt. 30. 13:03
 3/4 A kérdező kommentje:
Felháborít,hogy minden rutin vizsgálatért is,ha azt akarom,hogy szóba álljon velem az orvos,magánrendelésre kell mennem.Most is persze megnézetem azzal is,de két hét múlva kaptam időpontot,a másik,hogy ilyen műszere nincs,de hátha majd mond egy-két variációt,hogy mi lehet a teljes féloldali siketségen kívül esetleg.
2015. okt. 30. 13:09
 4/4 anonim ***** válasza:

A lányom korababa lett, egész egyszerűen nem volt elég pici feje a műszernek hogy rendesen vizsgálni tudják újszülöttként, és hát a maszat/magzatmáz stb is belejátszhatott. 3 hetesen kellett visszamenni, akkor az egyik oldalon tökéleteset mértek, a másik oldalon viszont mindig nem lett értékelhető eredmény. Kb két hónap múlva voltunk, akkor sikerült bemérni rendesen. minden okés volt azon az oldalon is.


A fiamnál elhúzódott a kitolási szakasz, nagyon összenyomódott szegény, az egy dolog, hogy az orrlukai tele voltak magzatmázzal meg kulimásszal, de mindkét füle be volt gyűrődve a hallójáratához. TEhát egyáltalán nem tudták megnézni neki, meg kellett várni míg a porcos részek a helyükre igazodnak. kis karfiolfülű volt :) 3 naposan nézték neki, de még tele volt trutyival. Egy hónapos korában voltunk, akkor sikerült a vizsgálat. Később többször vizsgáltattam a hallásást, mert feltűnően hangos volt a gyerek, mint akibe erősítőt szereltek kb (a normál beszédhanga is). Kérésre-figyelmeztetésre tudott halkítani, és semmiféle halláskárosodást nem mértek neki. Állítólagosan a születéskori oxigénhiány miatt feszesebb lett a torok-garat izomzata és emiatt volt ez.

De: 5 évesen a védőnői státuszvizsgálaton hallotta a nullhangokat is, továbbküldtek speciális , un kiterjesztett hallásvizsgálatra, kiderült, hogy a teljes negatív spektrumban túlhallása van. Emiatt olyan hangos és emiatt lett túlmozgásos és figyelemzavaros, hiszen állandóan 10-20x-os információmennyiséget kell feldolgoznia az agynak/idegrendszernek. És ezért beszél hangosan, hiszen az ő kis fejében minden irtózatos hangerőn van amit túl kell harsognia.

2015. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!