Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejfehérje allergia megállapít...

Tejfehérje allergia megállapítása kisgyermeknél! Kórházi vagy magánúton? Mennyi ideig tartott?

Figyelt kérdés
2015. okt. 31. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
en maganba vittem a lanyom. Nem kellett honapokat varni, kedvesek es ezen a helyen nem terheleses vizsgalaat van. Nekem az utobbi fontos volt. Az ara visszajott az emelt csp-n, olcsobb tapszeren, ingyen bolcsin. :)
2015. nov. 1. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megírnád hol voltatok, mennyibe került, meddig tartott, mit csináltak?
2015. nov. 1. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi a Heim Pál kórházba járunk.

10 hónapos volt a fiam, amikor odakerültünk. Először be is akarták fektetni, de szerintem felesleges lett volna azért befeküdni a betegek közé, hogy megállapítsák, hogy tejallergiás, így saját felelősségünkre nemet mondtam.

Kb. 2 hónap múlva volt időpont a járóbeteg ellátásra, de nem bántam meg, addig is diétáztunk, csak egy írásos igazolás lett volna hamarabb a kezemben.

2 éves korában automatikusan megkaptam a kezelőorvostól az igazolásokat az emelt családihoz, a gyeshez és a diétás közétkezéshez és azóta is küldik kérés nélkül, amikor a hosszabbítás esedékes.

5 éve járunk a Heim Pálba és soha egyetlen forintot sem fizettünk.

Ugyanitt tartanánk akkor is, ha magánba mentünk volna, csak éppen az évi 2 kontrollal már jócskán nem érné meg...

2015. nov. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is magánba kellett vinni.Sőt,az első maszek orvos szerint sem volt semmi baja.


Voltunk kórházban is gasztron,de nem gyanakodott rá senki (nem evett,nem ivott már a gyerek,nagyon erős reflux,már nem is emésztett rendesen,de csak antibiotikumot írtak fel,mondván,hogy vírusfertőzés... folyt az orra,köhögött,állandóan büfizni kelt álmából fél óránként,ilyen tünetei is voltak több hónapja,de a bőrén semmi nem látszott,ezért nem gyanakodtak a tejfehérjére és gyarapodott a súlya mindig egy kicsit,mondták,hogy akkor emészt rendesen...)


neten találtam rá,hogy mi lehet a baja; komolyan.Elvittük Pécsre,ott vállalták az országban a leghamarabb az akkor 8 hónapos baba vérvizsgálatát és 2 nap múlva a kezünkben volt az eredmény.Ez 25 ezer ft körül volt.

Utána kerestünk másik maszek orvost,az előzőhöz nem vittem vissza.Még nincs 2 éves,nekünk semmi nem jár,a tápszert tudjuk így-úgy olcsóbban megvenni(neten az országban bárhol vagy ha valahol valakinek van receptje,akkor),mert csak 1 éves koráig írják fel neki,más fajtát viszont nem bír.

Az egész folyamat nagyon gyors volt,miután rájöttem,hogy mi lehet a baja,kértem időpontot a biztonság kedvéért fül-orr-gégészetre és ott is megerősítették,hogy nem megfázás,nem vírus. kb 1 hét alatt megoldódott a baj,utána "csak" gyógyszerek kellettek és a tápszer még egy darabig biztosan.Amíg rájöttem,hogy mi a baj,merre induljunk,az hónapok.

Sajnos senki,még a háziorvos sem mondta,hogy ez is állhat a háttérben.Mondjuk ki gondolta volna,hogy örökké folyik az orra meg köhög és nem is megfázás.

Hát,hasfájós,elmúlik.Reflux? Normális,gyarapodik a súlya,kinövi.Folyik az orra,köhög? Vitamin,ha nem használ,jöjjön vissza,gyógyszer.

Egyébként egy örökkévalóságbak tűnt.

2015. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Mi a 14 kerbe a Medikids-be vittuk. Volt vervetel, meg adtak papirt, hogy a bolcsiben is tejmentes etrenden legyen. Addig a bolcsiben kapott tejes eteleket. 6 het teljes tejmentesseg utan hizott nagyon sokat, meg elmult az ekcemaja. Ennyi eleg volt nekik. Nem terheltek be tejjel.

3 evesen borteszttel fogjak ujra vizsgalni.


4-es. Kerdezd meg a dokitokat. Kene kapnotok tapszer tamogatast? Mit iszik a gyerkoc? Mennyi idos?

2015. nov. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!!!

Az a gondom, hogy mi eléggé messze lakunk a fővárostól, nem lenne egyszerű oda járni ez miatt, így is éppen elég az, ami enélkül is van nekünk.

Kislányom 3,5 hete nem kap tejet, azóta 70 dekát hízott.

2015. nov. 4. 13:11
 7/8 anonim ***** válasza:
az nagyon szuper. :)
2015. nov. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

Ha tudja,felírja a dokink más nevére (meg van velük beszélve) és úgy tudunk receptet szerezni.Vagy én veszek valahol neocate-et,ahogy sikerül.Ez van tej helyett,sajnos sem a pregomin,sem a pepti nem vált be; sinlac-sinemil is kilőve a rizs miatt,mert az a másik allergén.

2015. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!