Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sárga a babánk. De már itthon...

Sárga a babánk. De már itthon vagyunk. Kinél hogy volt?

Figyelt kérdés

3.gyerek.

első kisfiunk 1 nap volt kék fény alatt.

2.kisfiunk 10 napig voltunk kórházban sárgaság miatt.

Most 9 napos a kislányunk,hétfőn volt a védőnő, tegnap a gyerekorvos.azt mondták 1 hét múlva megnézik és ha sárga akkor vérvétel.

Néha sárgának látjuk, néha kevésbé. a teste nem sárga, kezei, lábai fehérek.

Sokat eszik, szopik 80-90 grammokat (megmérem előtte-utána), ma délelőtt szinte végig fent volt reggel 8-tól. nem aluszékony annyira, simán fel lehet kelteni.

Tegnap napoztattam, de ma nem süt.

kinél mi vált be hogy gyorsabban múljon??

Köszi ha írtok :)

Amúgy múlthéten hétfőn született, csütörtökön engedtek haza.


2014. okt. 1. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
nekem azt mondták, 2 etetés között itassam is sokat
2014. okt. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

igen de nem fogadja el sem a vizet, semmit.próbálgatom azért....

nektek mikorra múlt el?

2014. okt. 1. 12:56
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy napig kék fény alatt,és 2 óránként kellett etetnem napokig,éjszaka is.Mondták hogy keltsem szopizni.
2014. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Minél többet kellett szoptatnom, egy hét múlva vissza kellett menni a kórházba vérvételre, ott már minden rendben volt.
2014. okt. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nekem sarga volt az egesz lanyom, szeme is bore is, megse kellett feny ala mennie, 3 nap utan hazaengedtek minket, mert az ertek nem volt nagyon magas. Egy het alatt atment rajta, semmit sem csinaltam azon kivul, hogy max. 3 orankent etettem
2014. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A sárgaság egy része kezelést nem igényel, magától rendeződik. Ha a bilirubin elér egy szintet, akkor kezelni szükséges. Mindenek előtt a szájon át táplálást kell forszírozni. Ilyenkor a bilirubin széklettel való távozását segítjük elő. Ehhez az aluszékony babát különböző trükkökhöz folyamodva ébresztgetni kell és rábírni arra, hogy egyen. Ritkán találkozhatunk azzal, hogy az anyatejes táplálás fokozza a sárgaságot. Ilyen esetben pár napig tápszeres táplálásra szükséges áttérni, de utána vissza lehet térni az anyatejes tápláláshoz. A terápia másik része a fénykezelés (fototerápia). Ez azt jelenti, hogy a babákat kék fényű lámpával világítják meg. Itt a kék fénynek azt a hatását használják ki, melynek segítségével a bilirubin vízoldékony formává alakul át és így könnyen kiürül a széklettel és a vizelettel a szervezetből. A kékfény-kezelés során a szemet gondosan letakarják, hogy a kék lámpa ne károsítsa. A fénykezelés során az újszülött folyadékot veszít, ezt a forszírozott szájon áti táplálás mellett sokszor infúziós kezeléssel is pótolni szükséges. A terápia részének tekintik még a gyógyszeres kezelést, erre azonban ma már nem nagyon kerül sor.


Részletek: [link]

2014. okt. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

akkor mást nem nagyon tehetünk.szoptatok és várok hogy múljon.de annyira idegtépő ez.

néha tényleg ránézek és azt mondom jó Isten sárga,ha az ablakhoz viszem és ott nézem akkor nem annyira.a szeme fehérje sárga, de mondta a dokinő hogy onnan megy le utoljára...

2014. okt. 1. 13:08
 8/15 A kérdező kommentje:

a neten található összes cikket elolvastam már.

csak tapasztalatok érdekelnének még kinél mikormúlt el, ki mit csinált stb....

köszi

2014. okt. 1. 13:10
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a nagylányom volt durván sárga, de az értékhatárban bőven benne, így nem fényezték. 5 nap után hazajöhettünk a pokolból, hál istennek.

Az akkori védőnő és gy.orvos is azt mondta, hogy rakjam ki napozni (nyári lány),plusz sok folyadékot igyon.

1 hónapot adtak rá, hogy elmúlik. 3. hetesen már semmi baja nem volt szerencsére.


A kicsi is besárgult, de én észre se vettem. A védőnőm mondta, mikor hazajöttünk a kórházból, hogy nagyon picit sárga, de nincs gond.


Első lányommal alig volt tejem, a másodikkal meg 3. nap már 150-200 ml.. szóval ő kapta rendesen a folyadékot és igényelte is.

2014. okt. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam nagyon sárga volt, ő 3 napig volt fény alatt és már a vércserével ijesztgettek, mikor leesett a bilirubin szintje. Másnap már mehettünk is haza (1 hétig voltunk bent). Gondolom nem lehetett olyan magas a babád szintje, ha hazaengedtek normál időben vagy utána sárgult be?
2014. okt. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!