Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez most krupp, vagy a betegség...

Ez most krupp, vagy a betegség lecsengése?

Figyelt kérdés

Két hete kruppos rohammal kórházba került, szerencsére legenyhébb fokozat. Akkor jellegzetes ugató köhögése volt.

Erre később ráfertőződőtt egy hányós vírussal, már túlvan rajta. A hurutos köhögésből most száraz köhögés lett de éjjel sokszor köhög. Nem ugatva, hanem szárazon.


Ez krupp lenne? Kivinni nincs értelme, itt a külvárosban szerintem vizes fával fűtenek a környéken, vágni lehet éjjel a szmogot. Felmerült, hogy pár napra vidékre küldenénk a szüleimhez, hátha az ottani tiszta levegő kicsit javítana az állapotán.


Ha viszont száraz köhögés, létezik egyáltalán 2 év alattinak köhögéscsillapító?


2015. nov. 1. 10:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Párásítót érdemes lenne beszerezni.
2015. nov. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
És baby luuf balzsammal kenegetni a mellkasát éjszakára. Bocsi, ez még az előző tippemhez tartozott volna! Jobbulást!
2015. nov. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Orvos tanácsára először páramérőt vettünk és 55-60% között mozog a levegő páratartalma. Inhalátor van, bár nem túl együttműködő a használatában, teljes erőből elkaratézza magától a maszkot.
2015. nov. 1. 11:21
 4/16 anonim ***** válasza:

Kruppnál a kulccsontnál (így kell írni?) és a hasánál a rekeszizom környékén besüpped a bőr. Ellenőrizd!


A lányom fél évesen pulmonológustól az ajánlott adagnál lényegesen kisebb dózisban Ambroxolt kapott.

2015. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Attól még lehet párásítani este ha lefekszik 1-2 órát, az csak jót tesz. Nálunk is ennyi a pára, ezért nem egész éjjel megy, hanem néhány órát este (be lehet állítani) És teljesen más ez a pára, mint ami a levegőben van normálisan. A maszkot tedd elé, amikor elaludt óvatosan.
2015. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Babyluufot nem szabad, m az eukaliptusz fokozza a görcskészséget. Nekem még azt tanították, h 3 éves kor alatt kámfor, menthol, eukaliptusz tilos, de vhol 5 éves kori ajánlást olvastam nem rég.
2015. nov. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Maszkkal sajnos küzdünk. Nagyon éber alvó, ha zokniban a parkettán settenkedek, arra is felül. Ha beviszem a kistraktor hangú gépet és abból valami hideg menne az arcára, még inkább felébredne. Alvás közben kizárt, az ágyáig se jutnék el anélkül, hogy ne pattanjon fel :(


Próbáljuk az orra közelében tartani, bár rángatja a fejét, de legalább részben talán jut bele valami a párából. (Salvus vizes pára)

2015. nov. 1. 11:34
 8/16 anonim ***** válasza:

Rossz az inhalátorotok. Írass fel orvossal egyet vagy vegyél simán. Ultrahangost keress és olyat, ami akkus, akkor játék közben tudsz utána szaladgálni és gőzölögni.


Merre laksz? Nekem van itthon több is...

2015. nov. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Csak maszk van az inhalátorhoz?

Nekünk van egy olyan tölcsér szerű, amit csak az orra elé kell tenni.

A maszkot az enyémek sem viselték el, de a csutora működött.

Ölbe vettem és mesenézés közben "páráztunk".

2015. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mesét nem szokott nézni néha? Az én màsfél éves örökmozgómat mesével le tudom ültetni, és szépen végigüli az inhalálàst.
2015. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!