Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől ilyen sötét a széklete?

Mitől ilyen sötét a széklete?

Figyelt kérdés

5 hetes babámnak most és e nap hajnalán egyszer már nagyon sötét volt a széklete, egészen sötétbarna, szinte szurokszerű (az állaga is).


Ennek ellenére furcsa módon nem rossza kedélye, nem nyűgös (pedig alapból hajlamos a hasfájósságra), büfizget, most volt ez a két széklete, amúgy pisis pelusai vannak (hol több, hol kevesebb mennyiségű vizelettel), most olyan éberebb, nem olyan aluszékony, mint tegnap, de amúgy esténként-éjjelente már több, mint 3 órákat alszik és nem ébreszti fel az éhség sem 3 óránként.


Ma tornászgattam is vele, nem tűnt úgy lábfelhúzogatásnál, hogy fájna a pocakja. Amúgy tejkiütései vannak tegnapelőtt óta, ma mintha kicsit több kiütés lenne rajta, de erre azt mondjék, elmúlik...laktóz érzékenységtünete tudtommal a híg-világos hasmenés pont, szóval nem értem, mi lehet ez.


Járt már valaki így? Okozhatja az anya étrendje? Ha igen, milyen ételek okozhatnak ilyesmit?



2015. okt. 15. 14:32
 1/3 A kérdező kommentje:

Kizárólag szoptatom, csak nagy-nagy ritkán kap babavizet vagy teát, de ha adok neki, mert szomjasnak ítélem, többnyire nem is kéri, vagy csak pár kortyot.


Ma hajnalban és reggel is 100 ml-t szopizott, de utána csak 50 ml-eket többször is, amúgy jó étvágyú.


Nem tűnik lázasnak, sem bágyadtnak.

2015. okt. 15. 14:35
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én gyerkőcömnél is előfordult 1-1 alkalommal, hogy nem a megszokott anyatejes székletet produkálta, jellemzően akkor, ha valami az én gyomromnak is nehéz volt (kerülnöm kellett a puffasztós, nagyon fűszeres, paradicsomos, gombás ételeket). A védőnő annyit mondott anno, hogy ha 1-2 napnál huzamosabb ideig tart ez az állapot, akkor mutassam meg a gyerekorvosnak, de erre nem volt szükség.
2015. okt. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs kisebesedve a melled? Esetleg vért nyelt, és azt megemésztve elszínezte a székletét. Vagy pedig ha kapott teát, az is elszínezhette. Esetleg ritkábban kakil, így tovább marad a bélrendszerben és emiatt sötétebb és sűrűbb lesz, nem olyan aranysárga, mint amúgy. Ha többször is előfordul, akkor azért mutasd meg az orvosnak a kakis pelust.

Az én kisebbik fiam laktózérzékeny, és nem ilyen volt a széklete amit te írtál, hanem folyamatosan egyre nyálkásabb lett, majd vérpöttyök is megjelentek benne néha, a végén már ilyen zselészerű narancssárgás kupacka jött. Mikor leszokott a ciciről és áttért a Pregominra (gyógytápszer), megszűntek a gondjai, és normális lett a széklete is, elmúlt a hasfájása és a puffadás.

2015. okt. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!