Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » S. O. s. véletlenül felnőtt...

S. O. s. véletlenül felnőtt 0,5 mg-os nasivint orrsprayt fújtam a 2 éves kislányomnak?

Figyelt kérdés
1-1 fújàs volt csak de későn vettem êszre h az enyémből fújtam. Nagyon kivagyok..mennyit àrthattam vele?? Nem véletlenül van rajta az h felnőtteknek. Szégyenlem h ilyen figyelmetlen vagyok remélem nem tettem tönkre a nyàljahàrtyàjàt.

2015. nov. 1. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Konkrétan tuladagoltad. A betegtajekoztato szerint azonnal orvoshoz kell fordulni ilyenkor. Hívd fel az ügyeletet
2015. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

Ha az előírtnál több Nasivin Sanft készítményt alkalmazott

Azonnal forduljon orvoshoz!

Mérgezés jelentős túladagolás, vagy a Nasivin Sanft készítmények véletlen bevétele következtében fordulhat elő.

Túladagolás elsősorban gyerekeknél fordul elő.

A mérgezés tünetei nagyon különbözőek lehetnek. Szorongásérzet, izgatottság, hallucináció és görcsroham léphet fel. A testhőmérséklet csökkenése, aluszékonyság, álmosság és eszméletlenség szintén lehetséges.

További tünetek lehetnek még: pupillaszűkület, pupillatágulat, láz, izzadás, sápadtság, a bőr kékes elszíneződése a vér oxigéntartalmának csökkenése következtében, szívdobogásérzés, elégtelen légcsere és a légzés leállása, émelygés, hányás, pszichés zavarok, a vérnyomás növekedése vagy csökkenése, rendszertelen szívverés, túlzottan gyors, vagy lassú szívverés.

Mérgezés gyanúja esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, hogy az dönthessen a további teendőkről.

Kórházi kezelésre és orvosi felügyeletre lehet szükség.

2015. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
Ügyelet, azonnal!
2015. nov. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tapasztaltal barmilyen tunetet a fentiek kozul?
2015. nov. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem, hogy bármi baja lenne 2 fújástól. Ha valami tünet megjelenik, kérd ki az ügyeletes véleményét.
2015. nov. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Megnéztem a betegtájékoztatókat. A gyereknek való (0,25-ös) 1 cseppjében 10 mg hatóanyag van, de 1-6 éves kor között kaphat belőle 2 cseppet egyszerre, tehát 20 mg-ot. A felnőttből (0,5-ös) 1 befújás 22,5 mg hatóanyagot tartalmaz, tehát alig több, mint a gyerek adag. Nézd meg te is, remélem jól számoltam.

A biztonság kedvéért persze felhívhatod az ügyeletet.

2015. nov. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

Utolsó!

Kétszer fújt, tehat nem epphogycsak, hanem több mint kétszer annyi, mint a maximum adható.

2015. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz...
2015. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Igen, de a 0,25-ösből is beadható mindkét orrjukba a 2 csepp, tehát összesen 40 mg hatóanyag, így meg beadott összesen 45-öt.
2015. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
orrlyuk, bocsánat
2015. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!