Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nagyon nagy butaság MOST...

Nagyon nagy butaság MOST beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

A lányom négy éves, középső csoportos óvodás.


Úgy tudom, hogy a bárányhimlő elleni védőoltás beadatását elsősorban a közösségbe való kerülés előtt ajánlják a gyerekeknek, mi erről lemaradtunk, nem is tudom, hogy miért.


Most, hogy tombol a járvány a térségünkben (is), észbe kaptam, hogy talán beadatnám. De ilyenkor már nem késő?


2015. nov. 5. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem késő! Akár felnőttkorban is lehet oltatni.

(mindjárt jönnek, akik szerint felesleges, és jobb ha átesik rajta...)

2015. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bármikor beadhatod. Nekünk úgy mondta a gyerekorvos, hogy ráér, de ha iskolás korig nem esik át rajta, akkor mindenképp adassuk be.
2015. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én annyi miatt nem adatnám (nekem is kéne egyébként...) most, hogy éppen egy nagy járvány van, és ez az oltás 2 alkalmas, a másodikat 4 héttel az első után kell beadni. Én helyedben megvárnám a tavaszt, mire lecseng.
2015. nov. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nàlunk màr késő volt. Himlős volt a fél ovi, akkor kezdtünk gondolkozni, hogy esetleg oltatni kellene. Pàr nappal későb jöttek a pöttyök.
2015. nov. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Oltatni mindaddig érdemes, amíg nem fertőződik meg bárányhimlővel. Annó, amikor oltattunk, mondta a doktornő, hogy ha most, az első oltás után találkoznánk egy bárányhimlős gyerekkel, akkor is ér annyit már az oltás, hogy sokkal enyhébbek lennének a tünetek.


Az ismeretségi körömben van olyan gyerek, aki intenzív osztályra került bárányhimlő miatt, napokig rezgett a léc, hogy haza tudják-e vinni valaha, szóval nálunk nem volt kérdés, oltatunk-e.

2015. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igen 2 körös, a mi dokink a 6 hetet is megvárja a két oltás között.


amúgy egészséges gyerek oltható csak be.

a járvány közepén, hogy lehet már buttoghat benne, vagy napok kérdése hogy elkaphatja, úgy én nem tenném ki egy oltásnak. lehet nem gyengíti az immunrendszert, de annyit tudok, beteg gyereket nem oltunk.(ha pár nap múlva várható, hogy beteg lesz én azt is elkerülném)

2015. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!