Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen köhögéstípus lehet ez?...

Milyen köhögéstípus lehet ez? Milyen típusú gyógyszert adjak rá?

Figyelt kérdés

Másfél éves és a délután kezdődött köhögéséről nem tudom eldönteni, hogy hova soroljam.

Alvás után fuldoklós köhögéssel indult (mint a 40 éve láncodhányos öregembereknél), aztán egy tüsszentésre emlékeztető köhintgetés lett belőle. De az fél percenként.

Mellé vízszerű orrfolyás.


Láza nincs, hangulata egyébként rendben, eszik is, csak folyamatosan köhög és olyan az orra, mint egy rossz csap, hiába szívjuk ki, alig jön valami, de fél perc múlva megint folyik.


Épp kijövőben volt egy hörgőgyulladásból, hét elején a doki leállította a gyógyszereit (köptető, hörgőtágító, stb.). A köhögése maradt, amolyan lecsengős hurutos, ez váltott át most ebbe a tüsszentésre emlékeztető köhintgetésbe. Tehát rövid, erőteljes, de 1 mp időtartamú, nem "rendes" köhögés.


Ez most száraz, vagy hurutos, vagy hurutos lenne, csak le van tapadva az egész...?


2015. nov. 14. 19:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Én gyógyszert nem adnék ilyen esetben, mert ha nem találod el, hogy köhögés csillapító, vagy köptető kell, akkor nagyon kitolsz magatokkal.

Helyette én szívnám az orrát, előtte orrspray, utána orrcsepp.

Ha van váladék, akkor az ott kijöhet, ha nincs, akkor is legalább a vízszerűt leszívjátok.

Az a fuldoklós köhögés most volt az én kisfiamnál is, neki az száraz köhögés volt, erre kapta a köptetőt, meg a fenistil cseppet. Aztán miután felszakadt, akkor már kijött az orrán is a takony, meg a köhögésen is hallatszott, hogy nem száraz, de a fuldokolva köhögés maradt még napokig. Ha nagyon vészesnek látod, akkor hívd fel a védőnőt, ha nem akkor hétfőn kezdjetek az orvosnál szerintem.

2015. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Hétfőn doki lesz mindenképpen.


Csóri épp egy három hetes vírusdömpingen van túl, kruppal indult (kórház), átcsapott hányósba, utána meg hörgőgyulladással csengett le. A köhögése épp múlóban volt, erre megint...

Ha a múltkor nem lett volna nagyon rossz tapasztalatom az ügyelettel, felhívnám őket, de kritikán aluliak voltak (egyiküknek piaszaga volt, az orvos kézmosás nélkül turkált a gyerek szájában, velünk leb..ós stílusban beszéltek, stb...), így megvárom a hétfőt inkább, amikor már dolgozik a háziorvosa.

2015. nov. 14. 20:17
 3/28 anonim ***** válasza:

ha az amire gondolok a leírásodból akkor ez az ugató köhögés, arra hörgőtágító kell.

de, ne így leírva diagnosztizáljuk a gyerekedet. este van, adhatsz köhögés csillapítót, bármilyen is a köhögése, de reggel vidd le az ügyeletre is. már csak azért is mert írod, hogy most jött ki a hörghurutból. ez így sajnos felülfertőződés is lehet ami ugye bakteriális lehet már és tüdőgyuszi is lehet belőle. picike is még, ne legyen igazam, de lássa orvos holnap! jobbulást

2015. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Én is ugatós köhögésre gondoltam első körben.

A helyedben mindenképpen bevinném az ügyeletre, hallgassanak rá.

2015. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nem ugatós, azt a kruppja miatt sajnos már hallottuk.

Ha már kutya, akkor inkább vakkantás. De mondom, ha csak hallanám és nem látnám (csücsörítés, U alakban kidugott nyelv, ahogy köhögni szoktak), akkor azt hinném, hogy tüsszög.


Az ugató köhögés nem ilyen, ott "húz a tüdeje" is, az most szerencsére nincs. Az előzmények miatt a krupp lehetőségére extrán figyelünk.

Akkor gyógyszert nem adok neki, csak C vitamint, az ártani nem árt.


Egy órája lefeküdt aludni, érdekes módon azóta csend van, nem köhög. Pedig azt hittem, hogy aludni se fog tudni a folyamatos köhögés miatt. Rá is néztem, kiterülve szuszog.

2015. nov. 14. 20:33
 6/28 anonim ***** válasza:

Én a c vitamin mellé azért adnék neki antihisztamint is. Az sohasem árt!

Nálunk 3 gyerek van, mind a 3 problémás, ugató köhögéssel és fulladással Dunát tudnának rekeszteni, de néha még én is hallok olyant, hogy nem tudom eldönteni mi az. ilyenkor mindenképpen elviszem Őket orvoshoz. Felveszem a fapofát és irány az ügyelet. Inkább feleslegesen, mint hogy újra gond legyen.

2015. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Ha éjjel nem jelentkezik köhögés (krupp úgy tudom, hogy éjjel gyakoribb), akkor reggel meglátom, hogy esetleg javult-e. Ha nem, akkor nézek ügyeletet, hátha most jobb banda lesz...


Bár a kruppos fuldoklásos/hányásos történetnél rájuk kellett reccsenteni, hogy jöjjenek ki, mert banalizálták, hogy biztos semmi baja, de ha nagyon akarjuk, vigyük be. Mondtam, hogy egy fuldokló, random hányó gyereket nem fogok bekötni egy gyerekülésbe, hogy esetleg belélegezze a hányását, úgyhogy jöjjenek ki. Nem kapott rendesen levegőt, a másfél km-re levő (Bp-en, éjjel, zéró forgalom mellett!) ügyeletről 35 perc alatt értek ki... Ennyire komoly az ellátás itt. Ez tart(ott) kicsit vissza, hogy ismét igénybe vegyem őket.

2015. nov. 14. 20:43
 8/28 anonim ***** válasza:

Mi vidékiek vagyunk, egyszer akartam kihívni, ki sem jött az ügyelet. Utána már meg sem próbáltam, egyből kocsiba pattantunk és vittük be a gyerekeket. Hányszor, de hányszor ....

Azt tudod, ha esetleg megint rohama lesz, hidegre kell vinni?

2015. nov. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Igen. Meg van itthon Rectodelt kúp és inhaláló is.


Az utóbbi heteket leszámítva még nem volt beteg, előtte csak kísérőtünet nélküli orrfolyása volt, ami magától rendbejött. Sajnos-szerencsére nincs gyakorlatom beteg gyerekkel emiatt.

2015. nov. 14. 20:50
 10/28 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg nem is nagyon lesz.

Nálunk a kisfiam volt kruppos, 5 évesen volt az utolsó rohama. A nagyobbik lányom asztmás, de kruppos rohamai is voltak, a kisebbik csajszi csak simán asztmás.

2015. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!