Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szörcsög, de alig jön ki...

Szörcsög, de alig jön ki valami. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Másfél éves, valami takonykór megfertőzte. Vizes orrfolyással indult, majd pár nap után ott tart, hogy szörcsög, de hiába szívom, értékelhető mennyiség nem jön az orrából. Sós víz se segít, sőt, már láthatóan kezd elege lenni, hogy mindig az orrát csesztetjük.
2015. nov. 17. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy jó nagy gőzt csináltunk a fürdőben, fürdéskor, nagy zuhanyrózsából jött fentről a víz, tiszta pára és gőz lett minden, nagyon élvezte. 20-30 perc után jöttünk ki a kádból, megtöröltem és utána egyenesen mentünk orrot szívni. Mindig megkönnyebbült utána.
2015. nov. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom ezt is, bár sajnos jó nagy a fürdőszoba, nehéz bepárásítani az egészet.


Arra tippelek, hogy már a nyálkahártya van annyira felduzzadva, hogy az okozza a szörcsögést, nem orrváladék. Viszont tudtommal ennyi idősnek még nem létezik orrspray, ami lelohasztaná és nem árt neki. :(

(Én is elkaptam, nekem is bedurrant, de én többféle orrspray közül válogathatok felnőttként, ami tünetileg azonnal rendbe hoz.)

2015. nov. 17. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Cseppents eukaliptusz olajat a mellkason a ruhára, a párnára és zsebkendőre is lehet .
2015. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg már csak nagyon kevés takony van az orrában, elég már kevésszer szívnod egy nap.
2015. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a nasivin sanftnak van 0-1 és 1-6 éves korig orrsprayje. Nekünk délelőtt van ilyen problémánk. Alvás után be van dugulva az orra és nem jön semmi. Ha viszont kiviszem egy kicsit levegőzni, kis idő után kidugul. (Az enyém is, én is náthás vagyok)
2015. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Vettünk Nasivint, amint felébred, kipróbálom.

Igen, nekem is ugyanez a takonykórom, torokfájás, beduzzadt nyálkahártya. Csak magamnak nagy a választék tünetenyhítésre, míg nála korlátozott az adható cuccok köre. De az apja dettó, ő most a gyerek Nasivinjéből lopott, csak többet fújt magának a gyerekadagnál. Azt mondta, hogy neki jó lett az orra tőle azonnal.

2015. nov. 17. 19:56
 7/8 A kérdező kommentje:

Amúgy este egy kicsit beindult, de a nyúlós verzió van most. Szívom ki, és ott a takonyhíd az orrszívó meg az orra között...


Tegnap egész délután takonymentes volt, mára visszaesett.. nekem meg lövésem sincs, mikor mehet megint bölcsődébe.

2015. nov. 17. 19:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Az orrszívás úgy hatásos, ha előtte 5 percel használod a sóvizes srayt, ha orrszívás közben nyúlós cuccal találkozol, akkor közben is metet. Ha kész vársz 10 percet és újra orrszívás. Soknak tűnik, de tényleg jó. Ilyenkor általában több cucc jön, mint első körben. Utánna használhatod a nasivint. Ez rendbe rakja a nyálkahártyát.

Mi lassan úgy néz ki, kilábalunk a náthából. Szeptemberben kezdtük a bölcsit, azóta harmadjára taknyosodott le.

Jobbulást nektek!

2015. nov. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!