Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukak ti mikor vittetek...

Anyukak ti mikor vittetek eloszor vervetelre a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Gondolok itt: verterkepre elsosorban, Ca, vas,Mg meg minden amit kisgyerekeknel szoktak megnezni.
2015. nov. 25. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, iskolában volt kötelezö vizsgálat - elötte minek kínoztattam volna öket?
2015. nov. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
2 évesen csináltak először, orrmandula műtét előtt. Kiderült hogy vas hiányos, pedig hízik, nőtt is sokat (91 cm, 15,5 kg) semmi tünete nem volt. Azért ez nem olyan nagy kínzás, szerintem évente egyszer nem árt, főleg így hogy nem gondolta volna senki, hogy nem jó a vérképe.
2015. nov. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 éves kora után kellett valamiért vért venni tőle egy kivizsgálás miatt.
2015. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugye a pici babáktól már a korházban vesznek vért. Én 23 éves vagyok és életemben elöször terhesség alatt voltam vérvételen.

Ha szerencsétek van soha nem kell a gyereked vérvételre vinni.

2015. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vesznek vért a kórházban, de nem vércsoport meghatározás, vagy teljes vérkép miatt, hanem anyagcsere-szűrés miatt.

Lányomnak 3 hónaposan csináltak teljes vérképet, kórházba került gyógyszer-mellékhatás miatt. Fiam 3 éves, még nem volt vérvétele.

2015. nov. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8 hónaposan kruppos befulladás miatt a kórházban kötöttünk ki, ahol vettek tőle vért is.
2015. nov. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-3 hetes korában kellett.

Még 1 hónapos kora előtt volt egy altatásos műtétje, az ehhez szükséges rutinvizsgálatok része a vérvétel is.


Kb. 8-9 hós lehetett amikor egy rotavírushoz hasnló fertőzés miatt a kórházban kötöttünk ki. Ott is volt vérvétel, infúzióhoz branül (szerencsétlen kisfiam nem evett-nem ivott semmit, így 14-szer (!!!) szúrták meg, mire sikerült eret találni).


Legközelebb 3,5 évesen kellett vérvételre mennünk, a nyirokmirigyei gyulladtak be csúnyán és felmerült komolyabb betegség gyanúja is (szerencsére nem igazolódott).


Most 5,5 éves, semmi baja nincs, nem fél a tűktől- életvidám, egészséges kiskölyök.


Legközelebb a 6 éves státusz része lesz úgy tudom.

Nem olyan nagy dolog ez, úgy hiszem többet használ, mint árt egy ilyen vizsgálat és elhanyagolható a kellemetlenség egy sima vérvételnél (az extrém eseteket hagyjuk..)

2015. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 évesen, és 3 évesen küldött minket a doktornénink. 6 éves azóta nem voltunk. De ha nagyon fáradékony, étvágytalan, vagy sápadt lenne, elvinném.
2015. nov. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lányom 7 éves,a fiam 3 éves,még nem voltak vérvételen.
2015. nov. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!