Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves múlt a kislányom,...

2 éves múlt a kislányom, VSD-s az-az kamrai sövényhiány van a szívén, tehát egy lyuk a jobb és bal kamra között. Mik a tapasztalatok? Van itt olyan anyuka, akinek hasonló gondja van a picijével?

Figyelt kérdés
A kardiológus azt mondta, semmi teendő nincs vele. Fél évvel ezelőtt a leleten 2 mm-es lyukat írtak, most fél év után már 3 mm-eset. Ez azért furcsa nekem mert az orvos szóban azt mondta, hogy nincs változás, a lyuk megmaradt, de továbbra sincs semmi teendő vele, 6 éves koráig fél évente kell vele kontrollra járni és ennyi. De úgy tudtam ez a lyuk nem is nőhet, maximum összeforr ahogy növekszik a gyerek. Akkor most hogy-hogy mégis a lelet szerint nőtt 1 mm-ert? Plusz az előző lelethez képest még annyit írtak, hogy gerbode BK-JP defectus is észlelhető. Szóval akkor hogy is van ez? Lehetséges, hogy nem nőtt a lyuk, csak az első vizsgálaton félrenézték a méretét? És már akkor is 3 mm volt? Vagy mégis tágult a lyuk? A doki megnyugtatott, hogy 6 éves koráig kiderül, kell e műtét... Nagyon remélem, hogy nem, csak nem értem, ha elvileg nem tágulhat a lyuk, akkor mi ez az 1 mm-es különbség fél év elteltével?
2015. nov. 26. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
hű, hát ez nagyon érdekes-- az én kislányom decemberben lesz egy éves , születése óta 3havonta járunk kardiológiai ultrahangra. Neki 2,7mm-rel indult a lyuk, most 2,3 - de ránézésre teljesen jól van, remélem, még összébb megy neki. Viszont 2 hónapja furosemidet és KCL-t szedünk, a biztonság kedvéért, ahogy a doktornő fogalmazott. Nem tudom, melyik a helyes hozzáállás, az biztos, hogy teljes mértékben megbízom az orvosunkban. És akkor most találtak a lányodnál még egy lyukat? érdekes... szerintem már mindent átolvastam a témában, mert eleinte halálra aggódtam magam miatta, de olyat még nem hallottam, hogy nőtt volna a lyuk.
2015. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, a bal kamra és a jobb pitvar között van átáramlás... Nem is értem, hogyan, ha ez eddig nem volt???? És ez a 2mm-ről 3 mm-re... De szóban meg azt mondta, hogy nem nőtt a luyk... Ezért gondolom, hogy a múltkori leleten volt rossz az eredmény és már akkor is annyi volt vagy nem tudom. Mit kap a lányod? Nekünk semmilyen gyógyszert nem ajánlottak. Ki az orvosod? Lehet vele is megnézetném...
2015. nov. 26. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy ilyesztő a helyzet,de azért józan ésszel gondoljatok bele, mióta mikromiliméter pontos az ultrahang??? Centiket tudnak tévedni,plàne egy izgő mozgó lurkón. Bocs ezèrt mégegyszer.


A kérdéshez meg annyit,hogy nyugi én is ìgy születtem csak jóval régebben, ahol sokkal rosszabbak voltak a diagnosztikai lehetőségek. Anyumnak is azt mondtàk,hogy vàrni kell, nem műtenek ha nem muszàly. Kb 3-4 éves koromra forrt össze. Szóval nem volt gond. Volt kis szìvbillentyű problémàm és tini korban magas vérnyomàsom. De minden elmúlt szerencsére.

2015. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ! Én is ebben reménykedem, hogy magától összeforr és semmi gond nem lesz. Igen elég ijesztő, főleg, hogy a szívével van gond. De persze én is utánaolvastam és nem olyan nagy a lyuk, hogy bármit is kéne sürgősen tenni vele. Csak aggódós vagyok, nem csoda, ki nem aggódna ilyen helyzetben...
2015. nov. 26. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze,megértem. Ezért ìrtam,hogy bocs. De szerintem nem lesz baj. Szépen lassan összenő. Ha nincs vészesen nagy àtàramlàs,akkor az sem biztos,hogy műteni fogjàk később. Egyébként is sokat alakul még ahogy nő a gyerek.
2015. nov. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.. szerintem a doki nézte be ezt a méretet... lehet, hogy ennyi volt már múltkor is, és elmérte/elírták, de tuti, hogy nála is ua az a szám szerepel a gépben, mint neked a papíron. Márpedig, ha most azt mondta, hogy nem nőtt a lyuk, most is 3mm, akkor szimplán elfelejtette, hogy előtte 2-t olvasott az előző leleten. Az a lyuk nem nőhetett elvileg,(és biztos fejből nem emlékszik a fél évvel ezelőtti méretre) de én vagy megkérdezném, hogy akkor mégis mi van, meg mi még ez a másik lyuk is, vagy keresnék másik orvost... mi Gyulára járunk a gyerekkórházba, az első orvosunk profi volt, de soha nem magyarázott semmit, csak szó szerint hozzám vágta a papírt. Mostani legalább 5percet szán rám is a vizsgálat végén, hogy anyuka pontosan tudja, mi van a gyerekkel. Más szempontból meg, ha nem igényel beavatkozást, akkor lehet, kár tipródni rajta, bár biztosan én is tipródnék.
2015. nov. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!