Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Volt már gyermeketeknek...

Volt már gyermeketeknek Henoch–Schönlein-purpura nevű betegsége?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 éves, most van nála ez a betegség.

Érdekelne kinek meddig tartott? Visszajött-e később?


2015. dec. 4. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt kiskoromban. Először 1 hónapot feküdtem vele kórházban, folyamatos megfigyelés, kivizsgálások. Ezt követően még 2x voltam bent pár hétig, tehát igen, többször is visszatért, de mindig egyre enyhébben. Aztán pár év alatt teljesen kinőttem.
2015. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!

Neked az első mennyire volt súlyos?

Szteroidot is kaptál?

Sok pötty volt rajtad? Vér volt vizeletben, székletben?

Ha emlékszel még ezekre megírod?

2015. dec. 4. 10:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kaptam szteroidot, rutascorbint kellett szednem. A lábaimon elég sok volt, de szerintem voltak ennél durvább esetek is, vért semmiben nem találtak. Igazából fájdalommal nem járt, úgy emlékszem.
2015. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kisfiam múlt szombaton került kórházba. A labor szerint volt vér a székletébe egészen keddig.

Szerdán negatív lett minden labor, és haza is engedték.

5 napot voltunk csak benn.

Szteroidot ő se kapott.

A lába, feneke, keze volt eléggé pöttyös.

Most itthon kell pihenni. Ma már nagyon halvány és alig van rajta.

Összesen nem egészen 2 hete jelentek meg az első pöttyök.

Viszont azt mondták idén már ne menjen oviba.

2015. dec. 7. 07:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is volt 2,5 évesen. Mi is 5 napot voltunk kórházban. Szteroidot nem kapott. Azóta nem jött elő.
2015. dec. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!