Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A marslakócskák az szintetikus...

A marslakócskák az szintetikus vitamin? A Ti gyermeketeknek mit adtok a téli időszakban?

Figyelt kérdés
2014. nov. 13. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
zöldséget-gyümölcsöt.. télen minden nap kifacsarok nekik 1-1 pohárnyi narancslevet ezt meg kell inniuk :)- mondjuk nem tiltakoznak ellene :D sose adtam vitaminokat nekik ennek ellenére egyáltalán nem betegesek... 1 kis náthával átszoktuk vészelni a telet
2014. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

szintetikus? igen, ugyanis a marslakócskák kapszula nem fán nő, hanem különböző cuccokból kivont vitaminokat nyomják össze


A vitamin (retiniol): 200 mcg

B1 vitamin (tiamin): 0,3 mg

B2 vitamin (riboflavin): 0,4mg

B3 vitamin (niacin): 4 mg

B5 vitamin (pantotensav): 1.5 mg

B6 vitamin (piridoxin): 1.0mg

B12 vitamin (cianokonalamin): 1,0mcg

C-vitamin (aszkorbinsav): 50,0 mg

D vitamin (kalciferol): 5,0 mcg

E vitamin (tokoferol): 4,0mg

Folsav: 90,0 mcg

H vitamin (biotin): 6,0 mcg

Cink: 2.5 mg

Vas :3.5mg

Fluor: 0,3mg

Szelén: 10,0mcg

Jód: 70,0 mcg

Réz: 3,0 mcg


Ez van benne. Ez kb semmire sem elég, csak egy újabb marketingvitamin... szerencsére jó drágán.


Nagyban függ egyébként hogy hány évesek és milyen állapotban vannak, hogy mit ajánlanék.

2014. nov. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Épp tegnap vettem nekik aszkorbin savat. Én nem költök ezekre az agyonreklámozott izékre. Amit én vettem, 10 deka 1000 ft. A reklámozott vitaminok 3x drágábbak és a popónkat kitörölhetjük velük, annyit sem érnek
2014. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is gyógyszertári aszkorbinsavat adok a lányomnak, én is azt iszom, csak persze ő nem kap annyit, mint én (kb. 200-300 mg-ot adok neki naponta).
2014. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem adsz neki almát, paprikát és egyéb zöldésget-gyümölcsöt? Van elég, amit egész évben lehet kapni, és sok benne a vitamin. Szerintem jobb, mint ezek a kapszulák.
2014. nov. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Én nem vagyok gyógyszer, illetve vitaminpárti, de abban biztos vagyok, hogy a mai gyümölcsök, zöldségek közel nem tartalmaznak annyi vitamint, mint régen. pláne, ha boltból, piacról szerzed be.

Én forever kids vitamint adok a gyerekemnek, ebben jobban hiszek, mint a marslakokban. Persze amellett megy a zöldség, gyümölcs is.

2014. nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

de tartalmaznak, csak a modern elvárásoknak kevés amit tartalmaznak

ha valaki komolyan veszi a vitaminpótlást nem lehet gyümölcsre alapozni

2014. nov. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
legkisebbnek semmit,mert nem beteges csak d vitamint majd,nagyobbnak most éppen vas+c vitamint ,és én tavaly adtam a nagyobbnak marslakocskákat,immuno kidet.
2014. nov. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is rengeteg zöldséget gyümölcsöt adok neki,de sajnos elég beteges.Vettem neki forever kids tablettát aminek szerintem isteni íze van,de a gyermekem nem szereti.A férjem hazaállított a munkából ,hogy vegyek neki marslakócskát mert valaki ezt ajánlotta.Mi nem szoktunk ilyen vitaminokat enni,nem is vagyunk betegesek.De ez a marslakócska valahogy olyan szintetikusnak tűnik.Köszönöm szépen a válaszokat.
2014. nov. 19. 22:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

mert szerinted mi a szintetikus? komolyan érdekel...

ha lenne szintetikus élelem én csak olyat ennék, mert abban nincs szennyeződés

2014. nov. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!