Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek a gyermekének hörghurut...

Akinek a gyermekének hörghurutja volt és emiatt kórházba került, meddig kellett bent lenni?

Figyelt kérdés
Miért került be?nem használt az antibiotikum meg a köptető vagy mi miatt?mennyi idő alatt lett jobban?
2016. jan. 4. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Önmagában a hörghurut nem igényel kórházi ellátást. Ott már valamilyen szövődmény van - tüdőgyulladás, gégegyulladás, légcsőgyulladás, krupp, asztma, stb.

Valamit kihagytál, mert sima hörghuruttal nem fektetnek be.

2016. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szimpla hörgőgyulladással az én gyerkőcömet sem fektették be, akkor éjszakai befulladás esetére mondta a dokink, hogy menjünk azonnal kórházba, de akkor szerencsére nem volt rá szükség.

Később viszont az első krupp-os befulladás miatt (amit csak egy fél napos nátha és pár köhögés előzött meg), egy hétfői éjjel bementünk a kórházba és pénteken délelőtt engedtek haza.

2016. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a fiamnak visszatero horghurutja van, de eddig meg egyszer sem kerultunk korhazba, szerencsere.

Egyik ismerosom kislanyanak szinten visszater, de ok sajnos szinte mindig korhazban kotnek ki, mert befullad a kislany. Ilyenkor 3 napot vannak bent megfigyelesen. Egyibkent Ventolint hasznalnak ok is es mi is!

2016. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!még minket sem fektettek be, de ha nem javul és/ vagy rosszabb lesz akkor igen.ezért is kérdeztem,hogy kinél hogy volt,mire számítsak.jelenleg sz antibio.kúra vége felé járunk+ köptető+baby luuf balzsam.most szakad fel a váladék igazából,de nagyon tele van,hallani ahogy rotyog a mellkasa ahogy veszi a levegőt.nagyon nyűgös és étvágytalan,plusz a füle is kicsit piros.ma voltunk dokinál,mát hetek ótabeteg mindkét gyerek😕 Eléggé félek hogy fog végződni a dolog.nem tudom még hogy segíthetnék vagy mit csináljak hogy ne legyen nagyobb baj.😕
2016. jan. 4. 13:43
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Egyébként a hörgőgyulladásra mi is Ventolint használtunk, illetve beszereztünk egy hideg párásítót, ami azóta is jó szolgálatot tesz.

2016. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Porlasztótok nincs? Az én lányom tavaly minden hónapban hörghurutos volt, egyszer kerültünk kórházba 5 napra, enyhe tüdőgyulladása volt már. A gyerekdoki folyton erőltette a teofillines kúpot, és Spiropentet, amitől kikészült a gyerek. Pulmonológussal írattam porlasztót, Salvus vizet kell beletenni (+ gyógyszert ha szükség van rá). A kórházban is ezt kapta. Azóta sokkal jobb, még idén télen nem is volt beteg.
2016. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Inhalálónk van.még nem próbáltuk csak a nagyobbik gyereknél.most a kisfiam beteg 18 hónapos,nem tudom elviselné e a maszkot.egyébként anno sósvizes infúziós palackot írt hozzá a fül orr gégészp(mi ott vagyunk"törzsvendégek😔😕)de az már nincs meg.jó bele a salvus víz is?
2016. jan. 4. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az útmutatója szerint bírja a sós vizet akkor mehet bele a Salvus szerintem. A maszkot az én gyerekem sem szereti, nem teszem rá, csak odatartom az arca elé.
2016. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem bírja, akkor alvás közben próbáld inhalálni.
2016. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mi hörghuruttal már 2x voltunk kórházban, mindkétszer 5 napig. Mind2 eset egyforma volt. Egy átlagos felső légúti huruttal kezdődött, ami már az első éjszaka aszthmatikus fulladásba csapott át. Antibiotikumot, köptetőt akkor már kapott, de nem használt. Először doki javaslatára, második alkalommal önként vittük be kórházba, azonnal oxigént kapott és vénás gyógyszereket, Ventolint, stb,. szóval rögtön benntartották. Hogy ez szövődménynek számít-e azt nem tudom, most januárban lesz kivizsgálása a gyereknek.

Ha már a kezelés végén vagytok, akkor szerintem nektek nem lesz kórház, mert nekünk is gyors lefolyású rosszabodás lett, amiatt kellett menni.

Illetve az inhalálást azonnal kezd el Salvus vízzel vagy sóoldattal, a kórházban látványosan javult a lányom állapota tőle, mikor már kezdett a nyák felszakadni! Napi 2x csinálták 5 percre.

2016. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!