Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Volt valaki gyermekének...

Volt valaki gyermekének vesetágulata?

Figyelt kérdés
2014. júl. 3. 20:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt. 1. gyerek: kinőtte (1 hónap múlva nem látszott UH-n, ez a gyakoribb) 2. gyerek nem veleszületett vesefejlődési rendellenesség, nem tűnt el
2014. júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, már a 20. heti UH-on mondta az orvos hogy a fima vesetágulattal fog születni. Szép nagy volt neki. Voltunk kontrollon 6 hónaposan, 1 évesen, nem javult, mm-re ugyanannyi volt mint amekkorával született (mindkét irányban 20 mm), és pont 2 napja voltunk a következő kontrollon, most 2 éves a fiam, és eltűnt :) Általában kinövik, és az esetek 99 százalékában hamarabb mint a fiam, de nem okozott semmilyen problémát. Csak arra kell figyelni, hogy ha egyéb tünet nélkül lázas a gyerek, szólni kell a gyerekorvosnak hogy van vesetágulata, vettünk mindig vizeletgyűjtő zacsit, vittünk pisit az orvosnak és ő ott egy gyorsteszttel megnézte hogy van-e benne baktérium. Sosem volt. Szóval általában nem okoz semmilyen gondot.
2014. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Igen, kisfiamnál..aki már azóta 7 éves. Még magzati korban észrevették és voltunk vese uh-n miután megszületett. Semmi baj nem volt vele sosem, kinőtte.
2014. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Köszönöm a válaszokat.Nálam is már a terhesség alatt megállapították,hogy vesetágulattal születik a kisfiam.Ma már 3,5 évesés nem akar elmúlni.3 havonta járunk uh-ra.Soha nem volt panaszunk.Az izotópos vizsgálat is azt mutatta(már 3 szor volt),hogy jól működik mindkét veséje.Mégis tegnap voltunk uh-n és nagyon nagy a jobb oldalon,ezért urográfiai vizsgálatra küldött minket az orvosa.Igazából ez érdekelt volna,hogy volt e valakinek ilyen vizsgálata.
2014. júl. 3. 22:10
 5/21 anonim ***** válasza:
Nálunk csak feltöltés és izotóp volt, azért bíztató, hogy jók az izotóp eredmények. Nincs szűkület a húgyvezetékben? (Bár az is károsítaná a vesét).
2014. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A feltöltés szerintem ez az a vizsgálat,amiről beszélek.Leírnád légyszíves,hogy hogyan zajlott? köszönöm
2014. júl. 3. 23:01
 7/21 A kérdező kommentje:
Kedves 1.válaszoló a második gyermeked mennyi idős? Ha jól értem,akkor még most is van tágulata? Nálatok mekkora? Mindkét veséjében van?
2014. júl. 3. 23:03
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekem van, de 30 eve problemamentes.
2014. júl. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nálunk vizeletvisszafolyás volt a gond, most már nem tágulatosak a vesék, csak az ureterek, viszont 6 év alatt most látták UH_n, hogy az egyik vese kettős üregrendszerű (ez sajnos nálunk elég kicsi, de azért működik és 2év után újra elkezdett nőni). Nem végezték altalásban a feltöltést, (de már jó régen volt) a hüvelybe vezettek fel egy vékony csövet és röntgenen figyelték a folyadék útját, nem tartott olyan sokáig, ekkor 1 éves volt a lányom, az izotóp kicsit problematikusabb szerintem a kötelező pislés miatt.
2014. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

" a hüvelybe vezettek fel egy vékony csövet és röntgenen figyelték a folyadék útját,"


Ezt nem értem. A hüvelyből milyen folyadékot követtek?

2014. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!