Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nagy orrmandula okozhatja...

Nagy orrmandula okozhatja gyermekimnél az állandó taknyosságot? Ősztől tavaszig folyamatosan betegek. Felső léguti problémák, de állandó jelleggel. Szó szerint 6 hónapon át!? 1,5 éves és 4 éves. Ovivól állandóan hiányzik.

Figyelt kérdés

2016. jan. 4. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

főleg legyengült immunrendszer okozza, amit általában elsősorban kialvatlanság, vagy nem melgendő étkezés és folyadékfogyasztást okoz elsősorban.

ha még nem erősödött meg egy btegségből igazán és úgy megy oviba akkor megint ki van szolgáltatva minden kórokozónak.

pláne ha az ovi tele van vírus/baktérium hordozó gyerekekkel, akik még tünetmentesek.

ehhez társulhat a nem megfelelő réteges öltöztetés.

vagy az otthoni alacsony hőmérséklet, vagy vékony takaró, tippelgethetnék még.

magyarán nem az orrmandula lesz az első helyen.

2016. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*nem elegendő étkezés
2016. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Nagy orrmandula inkább hallásromlást, beszédproblémát okozhat. Nálunk a felső légúti-garatmandula-fül együtt okoz(ott) problémát. Gégész látta már őket?
2016. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
A válasz igen. Na de mi okozza a nagy orrmandulát? Az antibiotikumok, a nem megfelelő étrend és az ebből fakadó emésztési problémák, illetve ételintolerancia. Mielőtt mandulaműtéten gondolkodnál, vizsgáltasd ki őket ételintoleranciára, és adj nekik probiotikumot pár hétig, kerüljétek az egészségtelen, feldolgozott, finomított és cukros ételeket, italokat.
2016. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. A nagy orrmandula oka lehet szimplán genetika is.
2016. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Egyáltalán nem biztos, hogy a mandula okozza.

Okozhatja a gyengébb immunrendszer is.

Nagyon sok orvos, vagy szülő egyből a mandulára fogja, aztán feleslegesen műtétnek teszik ki a gyereket.

A mi kisfiunk is így kezdte az ovit, többet volt otthon betegen, mint oviban. Az első két év végig így ment, de már a másodikban is javult a helyzet, most a 3. évben meg érdekes módon alig beteg. Megerősödött, ennyi.

Pedig annak idején nálunk is már az orrmandulára fogta az orvos, hogy biztos az, szedessük ki. A fül-orr-gégészeten is ezt tanácsolták, mi meg elvittük egy másik városba egy jó szakemberhez, aki kikezelte az akkori fülproblémából rendesen. Azóta fülproblémája hál' istennek nem volt és mint mondtam, az évek előrehaladtával sokkal jobb lett az immunrendszere, így nem olyan beteg.

Egyik rokonunknál ugyanez volt. Rengeteget volt beteg a gyerek, orrmandulát kiszedték, pár hónapig jobb volt, kevesebbet volt beteg, de utána újra ugyanolyan beteges lett.

Amúgy ha egy gyereknek meg van nagyobbodva az orrmandula, az egész évben gondot okoz. Tehát ha nyáron is gondok vannak, pl. éjjel, mikor alszik, arra vagy figyelmes, hogy a szájukon veszik a levegőt, mert nem kapnak az orrukon, vagy nyáron is, amikor nincsenek ezek a légúti megbetegedések, akkor is vannak gondok, akkor lehet gondolni a mandulaproblémára, de amúgy meg szimplán gyenge az immunrendszerük, ami meg idővel meg fog erősödni.

2016. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen gégész már látta őket. A kicsinek extrémen hatalamas az orrmandulája a nagynak csak szimplán nagy. Genetikára gondoltam énis, mert nekem 4 évesen ki kellett venni mindent olyan beteg voltam állandóan,utana jól voltam. Gyenge immunrendszer, az biztos, mert a kicsi asztmetikus fulladásos allergiás egy éves kora előtt több antibiotikumot kapott, mint én valaha és állandóan korházban fekûdtûnk. A probiotikum az volt, hogy bevállt, mont kúra. A nagy meg valóban borzaztó mennyire nem akar enni. Szóval megfogadok minden kedves tanácsot. Köszönöm
2016. jan. 5. 11:42
 8/12 anonim ***** válasza:
És az hogy derült ki, hogy nagy az orrmandulájuk? Volt külön vizsgálat rá, röntgen vagy hasonló?
2016. jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem volt simán csipesszel nézett bele meg tükörrel és és azt mondta HÚ! Hatalamas.
2016. jan. 8. 20:52
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Ezzel az a probléma, hogy nem egy helyen olvastam, hogy szemmel nem lehet látni azt, ha valakinek meg van nagyobbodva az orrmandulája, azt csak CT vagy MRI vizsgálattal lehet pontosan megállapítani. Csak egyes régi gondolkodásmódú fül-orr-gégésznél az a legegyszerűbb, hogy ahelyett, hogy kikezelnék normálisan a gyereket, inkább kiveszik a manduláját.

Pedig nézz utána kérdező, hogy mik azok a gondok, problémák, ami miatt tényleg ajánlott kivenni és hogy egyébként milyen okokból van egyáltalán az embernek mandulája, hogy milyen célt szolgál, illetve meg lehet nézni, hogy milyen hátulütői lehetnek egy műtétnek.

Tehát csak azért, mert egy gyerek állandóan beteg, még nem indokolt abszolút a mandulaműtét. Csak abban az esetben, ha mondjuk nagyon gyakori, akár havi szinten fülgyulladása van és abból halláskárosodása jöhet elő. Na, akkor! De csak azért, mert sokat beteg, azért nincs az az isten, hogy kiszedessem a gyerekem manduláját, ezzel teljesen feleslegesen kitéve egy műtétnek. Mert indokolatlan lenne.

A kisfiunknak is volt olyan fülproblémája, amivel itt helyben az orvosok már rögtön műtötték volna a gyereket, mi meg elvittük egy másik városba egy jó szakemberhez a kisfiunkat, aki kikezelte normálisan. Ennek már 1 éve, azóta nem volt fülproblémája a gyereknek és az immunrendszere is sokat erősödött, kevesebbet is beteg.

Szóval biztos, hogy több orvoshoz is elvinném és megcsináltatnék több vizsgálatot, mielőtt feleslegesen megműttetném a gyerekemet.

De ez én vagyok.

2016. jan. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!