Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2hónapos babám oltást kapott....

2hónapos babám oltást kapott. Mikor kell lázat csillapítanom? Hány Celsius-fok fölött?

Figyelt kérdés
Végbélben mértem a lázát,5tizedet levontam így 37.2 . Annyit tudok ,hogy 36.5től 37.5ig normális. Utána mikor làzas?
2016. jan. 5. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38-tól már lehet lázról beszélni. felnőttnél még annyira nem vészes, de én kisbabánál adnék lázcsillapítókúpot.
2016. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38,5 folott lazas, azaz vegbelben merve 39 folott. Lazat nem kell csillapitani, de lehet. Kisbabaknal a gyogyszerekkel baromi ovatosnak kell lenni.
2016. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
én minden oltás után 1-2 órával adtam egy kávéskanálnyi panadol béby szirupot meg vizes zsebivel beborogattam az oltás helyét és nem lett semmi baj. se láz, se semmi,.
2016. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lázcsillapító szirupot 3hónapos kor felett adunk!Ilyen idős babának max kúpot,azt is 38 felett tehát végbélben mért 38,5.Lázgörcsre hajlamos babánál/gyereknél (tehát a felmenők között halmozott lázgörcsös beteg) pedi megelőzés képp már a szuri után adhatod a 1/2 kúpot!!
2016. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"ázgörcsre hajlamos babánál/gyereknél (tehát a felmenők között halmozott lázgörcsös beteg) pedi megelőzés képp már a szuri után adhatod a 1/2 kúpot!!"


A lazgorcsot nem elozi meg a lazcsillapitas.

2016. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A lázgörcs tarosan lázas gyereknél alakul ki....tehát ha idejében le tudja vinni a lázat nem lép fel a görcsös állapot.
2016. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
56%

Aki a 38,5-öt írta, az nagyon nincs képben, akkor a baba már jócskán lázas, szenved,38-nál már lázat KELL csillapítani, kiszáradásra figyelni.


Lázcsillapításra lázkúp való, aminek mindig lennie kell otthon. A dokink nekünk megelőzésképp is javasolta a kúpot néhány oltásnál, de nem mindnél. Fene se emlékszik már, hogy melyik okozhat lázat.

2016. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, úgy látom, nem lettél nagyon kisegítve a válaszokkal.

38 fok fölött van láz, 39 fok fölött magas láz. Valaki szerint a legjobb egyáltalán nem csillapítani a lázat, mert a lázzal küzd a szervezet a betegségek ellen, ez egy öngyógyító mechanizmus, és fejleszti az immunrendszert. Valaki meg azt, hogy 38,5 fölött már mindenképpen csillapítani kell. Az oltásnál ugyanez a helyzet, valamelyik orvos azt javasolja, hogy lefekvésnél mindenképpen kapjon a gyerek kúpot, valamelyik meg csak magas láz esetére ír fel a biztonság kedvéért. Egyöntetű válasz, sajnos, ezekre a kérdésekre nincsen. Érdemes a saját gyerekorvosotok véleményét kikérni ilyen kérdésekben. Én személy szerint csak akkor csillapítom gyerekeim lázát, ha rossz a közérzetük, vagy ha nagyon magas, 39 fokos.

2016. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7-es, te nem vagy képben.

Aki a 38,5-öt írta, az tudja jól.

Pár hete voltam a fiammal krupp miatt kórházban. 38,2-nél nem kaptunk lázcsillapítót. Magától lement a láz. 38,5 fölött adnak lázcsillapítót kórházban is. Az orvos mikor mentünk haza felhívta a figyelmünk, hogy Magyarország nagyon le van maradva a lázcsillapítás terén. 38-nál nem szenved egy 2 hónapos baba, hiszen nekik 37,5-ig normál a testhőjük. Amúgy egy 2 hónapos baba Germicid-C kúpot kaphat.

Persze ilyenkor este jobban kell figyelni. 37.2-re semmiképp nem kell lázcsillapítás, hiszen 2 hónaposnak ez normál testhő. De, figyelni kell. Éjszakára való tekintettel adnék neki 38 felett kúpot, de nappal 38,5 felett. Pont azért, mint írtam, mert a szervezet harcol a kórokozók ellen.

2016. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 5. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!