Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen agyhártyagyulladás...

Milyen agyhártyagyulladás elleni választható oltás van, amit beadnak 4 hónap alatti csecsemőnek?

Figyelt kérdés

Tegnap járt nálunk a védőnő, kérdezte, hogy milyen választható oltásokat adattunk be eddig a 4 hónaposnak.

Kérdeztem, hogy "miért, a Rotán kívül mi más van még?".

Azt válaszolta, hogy "hát, az agyhártyagyulladás elleni, de így arról már lekéstetek".

Kérdeztem, hogy konkrétan melyik oltóanyagra gondol, de nem tudott válaszolni.


Mire gondolhatott? A Meningococcus ellenire? Arról miért késtünk volna le? Annak nincs felső határa (hogy pl.: 6 hónapos korig), mint a Rotának, nem?


2016. jan. 7. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínüleg a meneingococcusra gondolt. De nem tudom ezt miért nem javasolták korábban. Ebből ha jól rémlik 2 volt beadva a gyerekeimnek, az első 2 a második 4 hónapos korukban. De hogy meddig lehet azt nem tudom.
2016. jan. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eddig úgy tudtam, hogy azt csak 1 év felett adják, most látom, hogy egy év alatt is, csak akkor 2 vakcinával.


Nem tájékoztatott az orvos.

Igaz, a BCG hiány miatt a rotát is tolni kellett, mert a kettőt egyszerre nem lehetett. A BCG-t pedig 2 hónaposan kapta.


Vajon azért mondta, hogy lekéstünk, mert elvileg az influenza szezon előtt ajánlott? Most az előbb erre az infóra bukkantam.


A következő kötelezőre 6 hónaposan megyünk.

Ti vinnétek előbb a meningococcus miatt?

Vagy többet ártok, ha beviszem a vírusoktól hemzsegő rendelőbe?

2016. jan. 7. 09:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Meningococcus C elleni oltás van, amit 1 év alatt is el lehet kezdeni.

Az én fiam 2014 februárban született. Ha 1 év alatt kezdik el az oltást, akkor 3 oltóanyagra van szükség. A fiam az elsőt akkor kapta, mikor az első kötelező oltásokat már megkapta, tehát kb. 6 hónapos korában kapta meg az első adagot, majd rá 1 hónapra a 2. adagot. A 3-dik oltást most fogja kapni januárban a 2 éves szülinapja előtt mindenképp, mivel fontos, hogy a 3 oltást 2 éves kora előtt kapja meg, mert csak akkor támogatott az ár. 2 éves kor előtt 2 ezer Ft az oltóanyag, 2 éves kor felett 6-7 ezer Ft. Tehát, simán elkezdheted 4 hónaposan is a meningococcus C elleni oltássorozatot, semmiről sem vagy elkésve.

Sőt, én az első 2 gyerekemnek az 1 éves státuszon adattam be, mikor betöltötték az 1 évet, mert 1 év felett csak 1 oltás, nem 3.

Semmiről sem késtetek le és mint írtam, nekem a gyerekorvos mondta, hogy az első kötelező oltások után kezdi el a meningococcus C ellenit adni. De, akár te is v. én is beoltathatjuk magunkat most vele felnőttként is, csak teljes árat kell fizetni, valóban nincs felső határa.

Az agyhártyagyulladás B ellen is van oltóanyag már, de annyira korai fázisban van még, hogy a magyar orvosok még nem ajánlják senkinek nagyon. Angliában oltanak már vele jobban. Ez a Bexsero, de ennek sincs felső határa. Viszont nincs felső határa, egy oltás 27 ezer Ft és 6 hónapos kor alatt 4 oltás, 6 hónapos kor felett 3 oltás, 2 év felett 2 oltás, de még nagyon keveset tudunk róla és nem is véd csak 70-80%-ban, ugyanakkor nem célszerű más oltással kombinálva beadni ezt sem, mint a C ellenit sem ajánlott más oltással együtt beadni.

2016. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ!

Közben eszembe jutott, hogy addig is kell még mennem receptet íratni, majd rákérdezek az orvosnál, hogy mikor javasolja.

2016. jan. 7. 09:26
 5/5 Bella169 ***** válasza:

A meningococust nálunk a gyerek orvos akkor javasolja 1 éves kor alatt ha van nagyobb testvér aki már közösségbe jár, tehát van ki haza hozza.

Ha 1 éves kor alatt kezdik akkor 3 oltás van, 3hó, 5hó, és a harmadik 1,5 és 2 éves kor között. Ha egy éves kor után akkor elég 1.

Én beadattam mert a húgom most ment új suliba és kollégiumba így biztos ami biztos alapon.

4.5 hós a kislányom.

2016. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!